Güncel

BALMUMU HEYKEL MÜZESİ RUS HABER AJANSINDA

BALMUMU HEYKEL MÜZESİ RUS HABER AJANSINDA

“Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi”nin açılışının yankıları yurtiçi ve yurtışında sürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir’e kazandırdığı “Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi”nin açılışı son olarak Rusya’nın en büyük haber ajansı RIA NOVOSTI tarafından tüm Rusya’ya duyuruldu.

Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden hayat verdiği Odunpazarı Evleri’nden olan ve Çağdaş Cam Sanatları ile Kent Belleği Müzeleri’ne de ev sahipliği yapan Kent Müzeleri Kompleksi’nde yer alan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’nin açılışı Türkiye’nin yanı sıra yurtdışında da geniş yankı uyandırdı.

Rusya’nın en büyük haber ajansı RIO NOVOSTI birçok önemli ismin balmumu heykelinin bir arada yer aldığı Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’nin açılışını tüm Rusya’ya duyurdu.

BAKAN AVCI’DAN
BÜYÜKERŞEN’E KUTLAMA MESAJI

Bu arada Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi”nin açılışı nedeniyle Başkan Büyükerşen’e özel bir kutlama mesajı gönderdi. Bakan Avcı mesajında müzenin toplumda kültür sanat ve tarih bilincinin aşılanmasında halkımız için hayırlı olmasını dileyerek Başkan Büyükerşen’i ve müzenin yapılışında emeği geçenleri kutladı.

 

2013-05-21
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL