Güncel

İZMİR CVB, IMEX FRANKFURT’TA BÜYÜK SİNERJİ YARATTI..

İZMİR CVB, IMEX FRANKFURT’TA BÜYÜK SİNERJİ YARATTI..

Dünyanın en önemli kongre fuarlarından biri olan IMEX’e katılan İzmir Konge ve Ziyaretçi Bürosu (IZMIR CVB); Fuar görüşmelerinin İzmir adına çok verimli geçtiğini açıkladı. İşte Fuar değerlendirmeleri..

İzmir?de uluslararası toplantıların ve etkinliklerin düzenlenmesine öncülük ve aracılık etmek olan İzmir Kongre ve Ziyaretçi Bürosu?nun Pazarlama ve Dış İlişkiler Sorumlusu Kerim Güleç, 21-23 Mayıs 2013 tarihlerinde Frankfurt?ta düzenlenen dünyanın en önemli kongre fuarlarından biri olan ?IMEX?e ilişkin izlenimlerini turizmhaberleri.com’a aktardı.

”IMEX in Frankfurt, İzmir Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun bu yıl içerisinde katıldığı altıncı kongre ve insentiv turizmi fuarı oldu. Paydaşlarımızdan Dalyatur, Venus DMC ve ZED Etkinlik Yönetimi ve Danışmanlığı da İzmir CVB’ye bu fuarda eşlik ettiler.” açıklmasında bulunan Güleç şu değerlendirmelerde bulundu:

İZMİR’E BÜYÜK İLGİ…..
Bu yılki fuar, İzmir CVB için çok daha verimli ve etkili geçti. Toplamda 40’a yakın planlı ve plansız görüşme kaydettik. Daha fazla küresel acente temsilcisine ve dernek planlayıcısına İzmir’in potansiyelini ve vaatlerini aktarma fırsatı yakaladık. Planlayıcılar ve organizatörler, İzmir’in güvenli, temiz, kompakt, dost canlısı bir kıyı metropolü olması ile beraber Akdeniz iklimi, lokasyonu ve fiyat avantajı gibi öznitelikler karşısında etkilendiler. İzmir’in çeşitli konferans otelleri, Efes Kongre Merkezi, Çeşme ve Foça gibi gözde tatil beldeleri ve İzmir’in cazibe mekanları ile de yakından ilgilendiler.

YENİ PLAN VE PROJELERİMİZİ ANLATTIK..
Geçen ay içerisinde, DEKON Congress & Tourism, MEP DMC ve TAV İzmir gibi alanlarında çok saygın ve profesyonel işletmeler İzmir CVB’nin paydaşı oldular. Bununla ilgili olarak, fuar süresince bizi sevindiren başka önemli bir gelişme ise büyük yerel profesyonel kongre organizatörlerinin İzmir CVB’ye olan artan ilgisidir. 1.000 ve üzeri katılımcılı uluslararası dernek toplantılarını ülkemizde düzenleyen yerel PCO’ların yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde, onlara, İzmir CVB’nin yeni planlarından da bahsettik.

Bu planlardan en önemlisi ise; toplantılar endüstrisiyle doğrudan ilgili, prestijli ve küresel etkinliklerin, kısa vadede, İzmir’de düzenlenmesini sağlamak için tüm bu önemli kuruluşlara gereken özel verileri, materyalleri, destekleri ve en önemlisi de sinerjiyi sağlayacak olmamızdır. Bu kapsamda, birkaç Profesyonel Kongre Organizatörü (PCO) paydaşımız ile çalışmalarımıza start verdik.

İzmir’in uluslararası toplantılar ve etkinlikler endüstrisine açılması için son derece önemli olan bu tür girişimleri, başta, İzmir CVB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ekrem Demirtaş olmak üzere tüm paydaşlarımız içtenlikle desteklemektedir.?

 

2013-05-27
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL