Güncel

BAKANLIKTAN TÜRKİYE MARKASINI KORUMA ATAĞI..

BAKANLIKTAN TÜRKİYE MARKASINI KORUMA ATAĞI..

Gezi olayları sonrası Bakanlık harekete geçti..Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik; Almanya, İngiltere, İskandinav, Ortadoğu ve Orta Avrupa ülkelerinde PR çalışmaları yapılacağını açıkladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye’nin imajını korumaya yönelik tanıtım atağına başladıklarını açıkladı. Rusya ve Almanya’ya çıkarma yapan bakanlık bürokratları, Temmuz ayından itibaren İngiltere, İskandinav, Ortadoğu ve Orta Avrupa ülkelerinde PR çalışmaları yapacak.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik; gezi olayları sonrası ülke turizmini geliştirmek ve Türkiye’nin imajını güçlendirmek için sektör temsilcileri ile biraraya geldi. Gezi olayları sürecinde
ilk olarak 5 Haziran’da sektör temsilcileri ile görüşen Bakan Çelik, toplantının ardından bakanlık bürokratlarına talimat vererek Rusya ve Almanya’ya tanıtım çıkarması yaptırmıştı.

Bakan Ömer Çelik TÜROFED (Türkiye Otelciler Federasyonu) yönetimi ile görüşen Bakan Çelik yaklaşık 2 saat süren toplantının ardından yeni tanıtım projelerine imza atmak için çalışmalar başlattı.

ALMANYA’DA MEDYA AĞIRLIKLI TANITIM
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Almanya’da başta Der Spiegel olmak üzere tirajı 1 milyonu aşan pek çok dergide reklam çalışması yapacak. Çalışma Temmuz ayında başlayarak Kış dönemini de kapsayacak şekilde devam edecek.

HEDEF RUSYA VE UKRAYNA…
Bakanlık ayrıca Rusya ve Ukrayna’da da bir tanıtım atağı başlattı. Bu çalışma ile 15 Haziran – 25 Temmuz tarihleri arasında Rusya’da Moskova ve St. Petersburg, Ukrayna’da ise Kiev’deki en önemli alışveriş merkezlerinde Türkiye standı açıldı. Bu standlarda Türk turizmi hakkında bilgi veren 150 bin dergi ile birlikte tur operatörleri ve otellere ait tanıtım materyallerinin dağıtımı yapılıyor. Ayrıca hazırlanan Türkiye tanıtım dergisi, Moscow News gazetesi ile birlikte ücretsiz olarak dağıtılacak.

 

2013-06-26
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL