Güncel

AVRUPA’NIN EN BÜYÜK SAHNESİ KÜÇÜKÇEKMECE’DE AÇILDI..

AVRUPA’NIN EN BÜYÜK SAHNESİ KÜÇÜKÇEKMECE’DE AÇILDI..

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük sahnesine sahip olan 35 bin kapasiteli Arena Mega Kültür Merkezi Küçükçekmece’de hizmete girdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı merkezde düzenlenen törene Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, milletvekilleri, üniversiteler, sanatçılar, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

Küçükçekmece Belediye Başkanı’nı ülkemize böyle bir tesis kazandırdığı için tebrik eden Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik açılışta yaptığı konuşmada kültür ve sanatın önemine vurgu yaparak, bu kültür merkezinin Küçükçekmece’nin devrimi olduğuna işaret etti.

BU KÜLTÜR MERKEZİ KÜÇÜKÇEKMECE’NİN DEVRİMİDİR
Bakan Çelik açılış konuşmasında şunları söyledi:

”Bu kültür merkezlerinde oryantalizmin, oksidentalizmin, her türlü önyargının aşılacağı eğitimin, çeşitli faaliyetlerin verilmesini başlı başına bir devrim olarak görüyoruz. Küçükçekmece’de bugüne kadar yapılanları özetleyen bir tek şey var; Bu bir Küçükçekmece devrimidir ve literatüre girmiştir.

Küçükçekmece sadece Küçükçekmece’den ibaret değil. Buradaki kültür merkezi bizi dünyadaki bütün kültürel mirasımıza bağlayan Moğalistan’daki Bilge Kaan anıtından Mali’deki Timbuktu’daki yazma eserlere, oradan Bosna’daki Mostar Köprüsü’ne kadar hepsini birbirine bağlayan ortak dilin ve ortak değerlerin adıdır.”dedi.

 

2013-08-04
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL