Güncel

EN BAŞARILI KALKINMA AJANSI BAKA SEÇİLDİ..

EN BAŞARILI KALKINMA AJANSI BAKA SEÇİLDİ..

Sanayi Gazetesi okurları Türkiye’deki 26 kalkınma ajansı arasında en başarılı kalkınma ajansı olarak Baka’yı seçti..

Sektörlerde yatırımcılara hibe desteği, faiz desteği ve faizsiz kredi destekleri sağlayan, Batı Akdeniz’e yerli ve yabancı yatırımcıları çekebilmek için yurt içi ve yurt dışında yatırım tanıtımları gerçekleştiren, yatırımcılara yönelik danışmanlık ve destek hizmetleri veren BAKA, Sanayi Gazetesi’nin gerçekleştirdiği ankette birinci sırada yer aldı.

Sanayi Gazetesi’nin internet ortamında iki ay süren anketinde kullanılan 21 bin 355 oyun 8 bin 321’ini alan BAKA birinci sırada yeraldı. Anket sonunda, 8 bin 261 oy alan Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ikinci, bin 609 oy alan Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı üçüncü, 531 oyla Zafer Kalkınma Ajansı dördüncü ve 513 oyla da Doğu Marmara Kalkınma Ajansı beşinci sırada yer aldı.

BAKA HAKKINDA:

Yatırım tanıtım çalışmalarının yanısıra bölgeye gelmeyi planlayan veya mevcut yatırımcılara yatırım öncesinde, yatırım sırasında ve yatırım sonrasında bürokratik süreçlerde yardımcı olma konularında ‘Tek Durak Ofisi’ yaklaşımıyla çalışmalarını sürdüren BAKA, bölgede önemli projelerin gerçekleşmesine imza attı. BAKA, Antalya, Burdur ve Isparta’daki Yatırım Destek Ofislerine gelen yerli ve yabancı ortaklı firmalara başta arazi tespiti olmak üzere yatırımların bölgeye kazandırılması amacıyla yatırımın her aşamada yardımcı oldu. Yatırımcılara bürokratik işlemlerin hızlanması, yatırım için gerekli arazilerin bulunması ve devlet desteklerinden faydalanmaları konularında yardımcı olan BAKA, yatırımcılara teknik destek ve danışmanlık hizmeti vererek 2011 ve 2012 yıllarında bölgede toplam 240 milyon TL’lik yatırımın gerçekleşmesini sağladı.

 

2013-08-07
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL