Güncel

BAKAN ÇELİK:OSCAR ADAYI KELEBEĞİN RÜYASI’NDAN UMUTLUYUZ..

BAKAN ÇELİK:OSCAR ADAYI  KELEBEĞİN RÜYASI’NDAN UMUTLUYUZ..

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Kelebeğin Rüyası film ekibini makamında ağırladı. Görüşmede Bakanlığın desteğinin devam edeceği belirtildi..

Bakan Çelik, “Kelebeğin Rüyası Oscar aday adayımız oldu. Filmin yapımcısı, filmi Amerika’da temsil edecek firmanın yetkilileri, bugün misafirimizler. İnşallah bu filmden çok umutluyuz, pek çok ödül alacağını düşünüyoruz.” dedi.

Konuklarından bu aşamadan sonra neler olacağına dair bilgi alacağını kaydeden Çelik, “Biz hangi aşamalarda kendilerine Kültür Bakanlığı olarak destek verebiliriz, onlarla ilgili konuşacağız. Görüşlerimizi paylaşacağız. İnşallah bundan sonrasında da arkadaşlarımızla beraber yürüyeceğiz. Film iki milyon seyirci tarafında izlendi zaten. Yabancı izleyicinin de buna çok ilgi göstereceğini, hakikaten pek çok ödüle kavuşacağını düşünüyorum bu filmin. Bundan sonrasını belirlemek üzere arkadaşlarımızla bir görüşme yapacağız. Bundan sonraki her aşamada da inşallah kendilerine destek olmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

Yılmaz Erdoğan da Oscar aday adaylığını “Bu aslında ilginç bir milli meselemiz bizim. Her sene bizim mesleğimizde bir grup arkadaşımız gidip ülkemizi ellerinden geldiğince temsil etmeye çalışıyor. Umutluyuz aslında. Orada görüştüğümüz birisi ilginç bir şey söyledi. “Film aslında bu işin yüzde ikisidir, yüzde doksan sekizi orada yapacağınız çalışmalarla ilgilidir. Ne mümkünse yapmak istiyoruz. Umarım şansımız yaver gider. Doksan küsur filmin içinden önce dokuza, sonra ilk beşe girmek lazım. Ama bir gün bir ekibimizin başaracağını umuyorum. Biz değilsek yarın mutlaka bir ekibimiz bunu başaracaktır. Bu ekip belki de bizizdir” sözleriyle değerlendirdi.

Bakan Çelik’i ziyaret eden Kelebeğin Rüyası heyetinde; Yılmaz Erdoğan ve Zümrüt Arol Bekçe (BKM Genel Müdürü) ile filmin ABD tanıtımını yapan Quinn Stüdyolarının sahibesi Valentina Castellani-Quinn ve Massilmiliano Musina yer aldı.

 

2013-09-11
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL