Güncel

Aktob Başkanı: Antalya’ya direk uçuş şart

Aktob Başkanı: Antalya’ya direk uçuş şart

AKTOB Başkanı Sururi Çorabatır;Uluslararası Resort Turizm Kongresi basın toplantısında Avrupa’ dan Antalya’ya direk uçuşların önemi ve eksikliğine dikkat çekti. Yılmaz Parlar bildiriyor.

YILMAZ PARLAR- İSTANBUL

28-29 kasım 2013 tarihinde 3’ncüsü yapılacak olan ‘Geleceğin Turizmi Turizmin Geleceği’ ana temalı Uluslararası Resort Turizm Kongresi basın tanıtımı 16 Eylül 2013 tarihinde Taksim Titanic Hotel’de gerçekleştirildi.

Antalya Kundu bölgesinde Wow Kremlin Palace’te 29 Kasım 2013 tarihinde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Resort Turizm Kongresi, ‘Geleceğin Turizmi Turizmin Geleceği’ ana temalı tanıtım basın toplantısında RESORT Dergisi imtiyaz sahibi ve AKTOB Başkanı Sururi Çorabatır tüm turizm birimlerin Antalya’ya direkt uçuş beklediğini vurguladı.

”Dünya markası Barcelona’ya sponsor olan dünyanın en büyükleri arasında 3. sırada bulunan Türk Hava Yolları’nın turizmin başkenti Antalya’ya neden Avrupa’dan direkt uçuşlar koymadığını anlamak zor. Antalya için büyük eksiklik” şeklinde konuşan Çorabatur şunları söyledi:

”Bu konuda teklifi yapacağız ayrıca Dünya turizmini kongrede masaya yatıracak olan Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder’i aktarmalı olarak Antalya’ya uçuracağız. 2023 turizm hedefleri olan Turkiye adına üzücü ve düşündürücü. Ekonomideki turizmin önemini cari açık yamaları ören sektörün en büyük payını bölgeye çeken Antalya’ya direk uçuş şart. Misyonun genel çevresini çizen temel olguların başında; ziyaretci memnuniyetinin bir şekli de destinasyona direk uçarak zaman tasarruf olduğunun biz de inancındayız. ” dedi.

Basın toplantısına AKTOB Başkanı Sururi Çorabatır yanı sıra ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf hacısüleyman, RESORT Dergisi Editörü Fehmi Köfteoğlu, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Yönetim Kurulu Üyesi Yeliz Gül Ege, Hakan Sural katıldı.

AKTOB Başkanı Sururi Çorabatır geçen yıllara uzanan kongrenin ufuk turundan önemli anekdotları aktardıktan sonra genel profilini çizdi.

ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Hacısüleyman, Kongreye katılacak isimler hakkında bilgi verdi. Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, TUI Ceo’su Peter Long, Almanya tur operatörü FTI genel Müdürü Dietmar Gunz, Prof Dr Güngör Uras gibi dünya ekonomisindeki gelişmelerin Türkiye’ye yansımalarını ve turizm trendlerini aktaracak pek çok önemli ismi sıraladı.

RESORT Dergisi Editörü Fehmi Köfteoğlu gerek bölgenin gerek Türk turizmi ve Resort dergisi hakkında bilgiler aktardı.

yilmazparlar@yahoo.com

 

2013-09-17
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL