Güncel

ÖZBEKİSTAN TURİZM FUARI’NDA BURDUR’DAN TANITIM ATAĞI…

ÖZBEKİSTAN TURİZM FUARI’NDA BURDUR’DAN TANITIM ATAĞI…

Özbekistan Turizm Fuarı’na katılan Burdur’a yoğun ilgi olurken Türkiye en iyi ülke standı seçildi. İşte Özbekistan’dan fuar detayları..

turizmhaberleri.com/ haber merkezi..

Yurtiçi ve yurtdışı fuarlarına yoğun bir programla katılmayı sürdüren Burdur; 8-10 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen Özbekistan Turizm Fuarı’nda yer aldı.

Türkiye’den turizm operatörleri ve yerel kuruluşların katıldığı fuara 24 ülke katılım sağladı. İki büyük salonda gerçekleştiriken fuarın; 1.nci salonunda uluslararası ülkeler ve firmalar, diğer salonda ise Özbekistan’ın tüm illerinden milli katılımcılar yer aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı adına T.C. Özbekistan Büyükelçiliği Taşkent Kültür ve Tanıtma Müşavirliğinin katkı verdiği Burdur Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün standı büyük ilgi gördü.. Burdur Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır; ’’Bu fuarla ilimizin tanıtımını gerçekleştirirken Özbek kardeşlerimizle de bir gönül bağı kurmuş olacağız’’ dedi.

Özbek Turizm Milli Kumpanyası tarafından düzenlenen fuara katılım yüksek oldu. Renkli görüntülere sahne olan fuar Taşkent’te gerçekleştiriliyor. Fuar Özbekistan’ın en yoğun katılımlı fuarı olma özelliği taşıyor.

Açılış konuşmalarını Dış Ekonomi İlişkiler Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdussmtov ve Özbek Turizm Bakanı Faruk Rizayer yaptı. Türkiye standı en tanıtım standı olarak seçildi ve belgesi turizm müşavirimiz Cihan Varlık’a verildi.

Fuara Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, Sakarya Valisi Mustafa Büyük ve Burdur İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır’ın yanı sıra turizm şirketleri katıldı. Taşkent’te başarılı çalışmalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığı Özbekistan Kültür ve Tanıtma müşaviri Cihan Varlık Burdur’un tanıtımı için büyük destek verdiği belirtildi.

Fuarda Burdur damak tadı olarak ceviz ezmesi, el sanatlarından alaca dokuma, müziğinden sipsi, turizm mekanlarından görseller, tanıtım materyalleri, yöresel giysilerle tanıtılıyor. Burdur İl Özel idaresinin mali katkı verdiği fuar, Burdur’un Türk dünyası ile ilişkilerini geliştirmesi ve turizm değerlerinin tanıtımı açısından önem taşıyor.

 

2013-10-09
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL