Güncel

AU Turizm Fakültesi öğrencileri okurken iş sahibi olacaklar

AU Turizm Fakültesi öğrencileri okurken iş sahibi olacaklar

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Seyahat İşletmeciliği bölümü öğrencilerinden 25 kişi, IATA’nın vermiş olduğu Temel Yolcu Ücret ve Satış Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Aksu, Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi ile yapmış olduğu protokol ile her yıl öğrencilerin IATA ve Küresel Dağıtım kanallarından birisi olan Galileo sınavlarına girmesinin sağlandığını ve başarılı olan öğrencilere sertifika verildiği belirtti.

2001 yılından beri toplamda 90 öğrencinin bu sertifikaya sahip olduğunu söyleyen Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Aksu, “Bu sertifika IATA üyesi olan seyahat acentalarında çalışmak isteyen fakülte öğrencilerinin sahip olması gereken bir belge olup, istihdam olanaklarını arttırmaktadır” dedi.

Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Beykan Çizel de, bu belge ile öğrencilerinin meslektaşlarına göre çalışma hayatına bir adım önde başladıklarını vurgulayarak, Turizm Fakültesi olarak her zaman sektörün ihtiyacına göre hareket ettiklerini söyledi.

 

2013-10-24
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL