Güncel

Mısır Tanıtma Toplantısı 40 gazeteci ile Kahire’de yapıldı

Mısır Tanıtma Toplantısı 40 gazeteci ile Kahire’de yapıldı

Mısır Turizm Bakanı Hisham Zaazou; ülkede turizmin yüzde 95 durduğunu, Mısır’ın güvenli bir turizm ülkesi olduğunu basın mensupları aracılığıyla tüm dünyaya göstermek için çabaladıklarını söyledi. Nüket Özkan- Kahire

TURİZMHABERLERİ.COM / HABER MERKEZİ
NÜKET ÖZKAN-ATURJET GENEL SEKRETERİ-KAHİRE

Mısır Tanıtma Toplantısı başlığında Concorde El Salam Hotel Kahire’de gerçekleştirilen toplantıya; Mısır Turizm Bakanı Hisham Zaazou, Sivil Havacılık Bakanı Abdel Aziz Fadel, Luxor Valisi Tarek Saad El Din, FIJET Yönetim Kurulu Başkanı Tijani Haddad, FIJET 2. Başkanı Sallah Attia, farklı ülkelerden gelen 40 turizm yazarı ve gazeteci katıldı.

FIJET 2. Başkanı Sallah Attia tarafından yapılan açılış ve teşekkür konuşmasının ardından FIJET Başkanı Tijjani Haddad, bu toplantının diğer toplantılardan farkını vurguladıktan sonra, hem Mısır otoriteleri hem de Mısır halkı için turizmin ne kadar önemli olduğunun izleyen gazeteciler tarafından anlaşılmasının öneminden bahsetti.

Mısır Turizm Bakanı Hissam Zaazou toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Eylül ayında durum bizim için turizm açısından oldukça kötüydü. Ne yazık ki, medya bize bu süreçte oldukça negatif davrandı ve ülkede turizm yüzde 95 oranında durdu.

Bugün düne göre daha umutluyuz, halen kayıpta olmamıza rağmen kayıp oranımız Kasım ayı itibari ile yüzde 55’e düşmüş durumda.

Tüm çabamız ve çalışmamız Mısır hakkındaki bu negatif yaklaşımı kaldırmak ve Mısır da yaşananların halkın sadece demokrasi isteğinin göstergesi olduğu anlatmak üzeredir.

Sevindirici gelişmelere örnek olarak son dönemde Almanya’dan Luxor’a charter seferlerinin başlamış olması ve Rusya’nın yeni turizm noktalarından biri olarak Mısır’ı seçmesi verilebilir.

Dünyada sıfır risk taşıyan hiçbir ülke yoktur. Sizlerden ricamız Mısır’da bulunduğunuz sürece etrafınıza iyi bakıp incelemeniz ve ülkemizde güzel zaman geçirerek ülkenize döndüğünüzde sadece gördüklerinizi yazmanızdır.”dedi.

Mısır Turizm Bakanlığı’nın davetlisi olarak “Mısır Çalışma Toplantısı” için ülkede bulunan turizm yazarları ve gazetecileri daha sonra uçakla Luxor’a geçtiler. Çalışma toplantılarına iki gün boyunca buradan devam edecek olan grup daha sonra Hurgada’ya geçecek.

 

2013-11-22
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL