Güncel

BAKAN ÇELİK TOBB’DAN TÜRKİYE TANITIM BÜTÇESİ VE STRATEJİSİ İSTEDİ..

BAKAN ÇELİK TOBB’DAN TÜRKİYE TANITIM BÜTÇESİ VE STRATEJİSİ İSTEDİ..

TUROFED Genel Kurul Toplantısında konuşan Bakan Çelik, Türkiye’nin tanıtımı için TOBB’un da tanıtım bütçesi ayırmasını gündeme getirdi.Bakan Çelik; tüm kurum ve kuruluşlara herşeyi devletten beklemeyin mesajı verdi.

turizmhaberleri.com / HABER MERKEZİ

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) 4. Olağan Genel Kurulu kapsamında Antalya Mardan Palace Otel’de gerçekleştirilen toplantıda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik; yeni turizm anlayışına ve ülke tanıtımında değişim stratejisine dikkat çekti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katıldığı toplantı Bakanlık ile otelcilik sektörünün önemli isimlerini buluştururken 2014 yılında yapılacak köklü değişikliklerin de mesajını verdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik; günümüzde artık turizmi yeniden icat etme ihtiyacı olduğunu dile getirerek göreve geldiği günden itibaren Türkiye’nin tanıtım stratejisini köklü bir şekilde değiştirme çabasına özellikle önem verdiğini belirtti.

TOBB’DAN TÜRKİYE TANITIM BÜTÇESİ BEKLİYORUM..

Türkiye’nin tanıtımı için Bakanlığın bütçesinden ayrılan miktarı TOBB’un da tanıtıma harcanmak üzere ayırmasını TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan isteyen Kültür ve Turizm Bakanı Çelik şunları söyledi:

“TOBB Başkanımız pek çok isteği dile getirdi. Ben de şimdi kendisiyle bir konuyu paylaşıyorum. Çok kısa zaman içerisinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Türkiye’nin tanıtımı için ayırdığı bütçe kadar bir miktarı, TOBB’un Bakanlıkla birlikte Türkiye’nin tanıtımı için harcamak üzere ayırmasını bekliyorum.

TOBB’A GÖREV: 30 NİSAN’A KADAR TANITIM STRATEJİSİ SUNUMU BEKLİYORUM..

THY çok önemli tanıtım stratejileri geliştiriyor. Hepiniz tanıtıma kendi çapınızda büyük para harcıyorsunuz. Biz bu yeni dönemde bütün birikimimizi, bütün mali imkânlarımızı köklü bir biçimde tek tek parçaları anlatmaya değil, Türkiye’nin bütününü anlatmaya ayıracağız. O sebeple de en geç Nisan ayının sonuna kadar nasıl bir tanıtım düşündükleri konusunda küresel anlamda deneyimli bir firmadan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na sunum yapabilecek bir tanıtım stratejisini TOBB’dan bekliyorum. 30 Nisan son tarihtir.

DEVLET ÖNCÜLÜK ETSİN YAKLAŞIMINI BİR KENARA BIRAKACAĞIZ

“Sizin bağlı olduğunuz kuruluşlar TOBB ve onun altındaki kuruluşlar Türkiye’nin omurgasını taşıyan, Türkiye’nin başta orta sınıfı olmak üzere Türkiye’nin üreten kesimlerini taşıyan kuruluşlar. Bu kuruluşların ürettiği emeğin, katma değerin Türkiye’ye katkısının biz farkındayız. Ama artık devlet öncülük etsin gibi üçüncü dünyacı yaklaşımı bir kenara bırakacağız. Devlet ön açacak vizyon koyacak. Öncülüğü sivil toplum yapacak.” dedi.

 

2013-12-15
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL