Güncel

TÜRSAB İNTERNETTE KAÇAK TAKİBİNDE…

TÜRSAB İNTERNETTE KAÇAK TAKİBİNDE…

TÜRSAB bünyesinde kurulan Kaçak Faaliyetleri Takip departmanında 6700 web sayfasının incelendiği 353 site hakkkında işlem başlatıldığı açıklandı.Belgeli acentalar ise web sitelerindeki eksik bilgiler konusunda uyarıldılar..

TÜRSAB tarafından yapılan açıklamada şu bilgilendirmelere yer verildi:

İnternette Kaçak Faaliyetlerin Denetimi

TÜRSAB, üyelerinin haklarını korumak adına internette kaçak faaliyet yapmaya çalışan kişi ve kurumların üzerine gitmeye devam ediyor. Yapılan kontroller sayesinde internet üzerinde kaçak faaliyet yapan seyahat sitelerinin sayıları hızla azalmaya başladı.

2013 Yılı Temmuz ayında Türsab bünyesinde kurulan Kaçak Faaliyetleri Takip Departmanı bu tarihten günümüze kadar İnternet üzerinde 6700’e yakın web sayfasının incelemesini tamamladı. İncelemeler sonrasında 353 kaçak faaliyet yapan site hakkında işlem başlatıldı. Tesbit edilen kaçak faaliyetlerle ilgili ilk etapta bu faaliyetleri yürütenlere Seyahat Acentesi belgesi almaları yönünde uyarı yapılırken bunu kabul etmeyenler hakkında sitenin kapatılması yönünde hukuki işlem başlatıldı.

Bu incelemelerde bazı Belge sahibi acentelerin açtıkları web sayfalarında belge adını, belge numarasını ve TÜRSAB logosunu kullanmamakta ısrar ettikleri tespit edilmiştir. Bu acentelerimiz telefonla veya mail yolu ile uyarıılmıştır. Tüketicilerin kaçak olanla olmayanı ayırt edebilmesi için üyelerimizin mutlaka web sayfalarına aşağıda örneğini sunduğumuz künyelerini koymaları gerekmektedir. Aksi takdirde tüketici sitelerine gerekli TÜRSAB üyelik bilgilerini girmeyen üyelerimizi kaçak faaliyet yapan sanmakta ve ürün almaktan vazgeçmektedir. Üyelerimizin bu önemli hususa dikkat etmesi gerekmektedir.

Kaçak faaliyet yaptığından şüphelendiğiniz internet sayfalarını ihbar@tursab.org.tr veya 0212 236 49 66 no’lu telefona ihbar edebilirsiniz…

 

2014-02-13
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL