Güncel

Akdeniz Üniversitesi’ne İnternet Televizyonculuğu Stüdyosu

Akdeniz Üniversitesi’ne İnternet Televizyonculuğu Stüdyosu

Akdeni Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine uygulama eğitimleri için İnternet Televizyonu Stüdyosu Hayırsever Saime Konca’nın bağışı ile kuruluyor.

Öğrencilerin uygulamalı eğitimlerini sürdürmek ve Üniversite’nin tanınırlılığını arttırmak amacıyla İletişim Fakültesi bünyesinde kurulacak olan İnternet Televizyonculuğu Stüdyosu kısa bir süre sonra açılması planlanıyor.

Hayırsever Saime Konca tarafından yapılacak İnternet Televizyonculuğu Stüdyosu’nun yaptırılması işi ile ilgili koşulları belirlemek amacıyla; Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü ile Saime Konca arasında, 10 Mart 2014 Pazartesi günü saat 10.30’da Rektörlük Yönetim Kurulu odasında protokol imzalandı.

Protokol törenine; Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Arık, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nurdan Akıner ve Hayırsever Saime Konca katıldı.

Protokolde konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, yaptığı bağışlardan dolayı Konca ailesini tüm Antalya’nın tanıdığını söyleyerek, “Bugün de bu ailenin Akdeniz Üniversitesi’ne yaptığı katkıyı ölümsüzleştirecek belgeyi imzalamak için biraraya geldik.” dedi.

İmzalanacak protokolle geleceğin televizyoncularının uygulama alanı olacak İnternet Televizyoncuğu Stüdyosu’nun kurulacağını dile getiren Rektör Prof. Dr. Kurtcephe; “Saime Ablamız yaptığı yüklü miktardaki bağışla İletişim Fakültemize kendi adını taşıyacak bir eser kazandıracak. İletişim Fakültesi öğrencilerimizin uygulama alanı olacak çok güzel bir stüdyo çok kısa bir zaman sonra öğrencilerimizin hizmetinde olacak.” diye konuştu.

Hayır yapmanın herkese nasip olmadığını söyleyen Rektör Kurtcephe, “Allah herkese mal veriyor, servet veriyor ama çoğu kişiye bir kuruşunu bile harcamayı nasip etmiyor. Saime Ablamız bu ayrıcalıklı kullardan bir tanesi. Ben kendisine bu örnek davranışından dolayı şahsım, Üniversitem ve Ülkem adına teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olur inşallah.” dedi.

Hayırsever Saime Konca da yaptığı konuşmada Akdeniz Üniversitesi’nde tanıştığı güzel insanlar sayesinde üniversiteye hayır yapmaya karar verdiğini söyleyerek, sözlerini şöyle sürdürdü, “Atatürk geleceğimizi gençlere emanet etmiş. Ben de Atatürk’ün izinden giderek, geleceğimizi gençlere emanet ediyorum. Gençlerin her şeyi çok güzel yapacağına eminim. Eğitim de bunun temeli. Öğrencilerimiz, bu güzide eğitim kurumunda en güzel şekilde geleceğe hazırlanıyorlar. Ülkemize ve bölgemize yaptıkları hizmetlerden, pırıl pırıl gençler yetiştirdiklerinden dolayı da Sayın Rektörümüze ve tüm Akdeniz Üniversitesi ailesine gönülden teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından, geleceğin televizyoncularının uygulama alanı olacak İnternet Televizyonculuğu Stüdyosu’nun yapımı ile ilgili protokol imzalandı.

 

2014-03-10
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL