Güncel

FTI Group:Hakkımızda Karalama Haberler Yapılıyor

FTI Group:Hakkımızda Karalama Haberler Yapılıyor

“FTI nin Patronundan Türkiye’ye zarar verecek mesaj” başlıklı habere FTI ‘nin sahibi Dietmar Gunz’dan açıklama geldi: “konu çarpıtılarak yanlış bir yorumla duyurulmuştur“

turizmhaberleri.com/ haber merkezi

17.03.2014 Pazartesi günü, bir internet turizm haber portalında “FTI nin Patronundan Türkiye’ye zarar verecek mesaj” başlığı ile yayınlanan haberin gerçeklerden uzak olduğunu belirten FTI ‘nin sahibi Dietmar Gunz; ”Grubumuz Türkiye‘ye zarar vermek gibi bir düşünceden uzaktır. Anlatılmak istenen konu çarpıtılarak sözü geçen haberde yanlış bir yorum ile duyurulmuştur.” açıklamasında bulundu.

Söz konusu haberde yer alan konunun özü ile ilgili açıklamada bulunan FTI GROUP; ” Alman Hükümetinin Seyahat uyarısı yaparken o ülkeye sebep olacak sektörel krizleri daha iyi analiz ederek ve bir standarda bağlı olarak karar alınması gerekliliği vurgulanmaktadır ve eleştirilmektedir. Alman Hükümeti Türkiye’ye de seyahat uyarısı vermeli diye bir ifade kesinlikle Dietmar Gunz tarafından kullanılmamıştır. Türkiye ‘den Mısır’a kapasite kaydırma haberi de yalan haberlerden bir tanesidir.” ifadelerine yer verdi.

FTI Group – Meeting Point IQ Türkiye tarafından turizmhaberleri.com’a yapılan açıklama şöyle:

Daha önce Türkiye’de benzer problemler yaşamıştır seyahat uyarıları hakkında bu uyarılar çok hassas ve çok geniş kapsamlı araştırmalar yapılmadan verilir ise destinasyonlara çok ciddi zarar verir ve destinasyonun tekrar aynı seviyelere gelebilmesi çok uzun yıllar alabilir.

FTI Group için Türkiye en önemli turizm Destinasyonudur ve Türkiye ile ilgili hedeflerde daha fazla yatırım ve daha fazla büyümek olduğundan bunu engellemek isteyen bazı kuruluşlar maalesef karalama kampanyalarına başvurmaktalar. 2014 yılı içerisinde Türkiye ye FTI Group olarak hedeflenen Turist sayısı 850.000 kişidir ve bu hedefi 2015 yılı için 1 Milyon kişiye çıkarmaktır. Bu hedefler doğrultusunda Türkiye’ye yatırım yapma amacı olan bir şirket sahibi neden böyle bir açıklama yapar ki¿… Yıpratma ve karalama kampanyaları karşısında Meeting Point Türkiye ve FTI Group gerekli adımları atarak kanuni yollara başvurmayı değerlendirmekte.

Söz konusu haber maalesef FTI grubun büyümesinden rahatsız olanların etik dışı olan hareketleridir. FTI Group ve Meeting Point büyümeye ve Türkiye’ye yatırım yapmaya devam ediyor ve önümüzde zamanda artarak Türkiye’ye ekonomisine değer kazandırmaya devam edecektir.

Saygılarımızla,
FTI Group – Meeting Point IQ Türkiye

 

2014-03-18
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL