Güncel

Asırlık Yüzler’in ikinci bölümü merakla bekleniyor

Asırlık Yüzler’in ikinci bölümü merakla bekleniyor

Nebil Özgentürk ve ekibinin hazırladığı Asırlık Yüzler’in 2. Bölümü; uzun yaşamın sırlarıyla ve acı tatlı hikayeleriyle 22 Mart Cumartesi günü saat 15:15 de NTV’de..

Bir Yudum İnsan programıyla bireylerin yıllar içindeki gelişiminin en yakın tanığı olan gazeteci Nebil Özgentürk ve ekibi, Pfizer’in Sen Çok Yaşa kampanyası dahilinde destek verdiği Asırlık Yüzler belgeselinde Türkiye’nin dört bir yanından asırlık çınarlarla söyleşiyor.

Belgesel için Nazilli’den Kahramanmaraş’a kadar Türkiye’nin dört bir yanından 100 yaşını aşmış 27 asırlık çınarla röportajların yer aldığı Asırlık Yüzler: Yüzyılın Sağlığı, Yüzyılın Tanıklığı belgeseli, bir yandan uzun yaşamın sırlarını aralamaya çalışırken bir yandan da onların tarihin canlı tanıkları olduğunu unutmadan yaşadıkları dönemin hayat koşullarına dair merak edilenleri de soruyor. Çünkü onlar Osmanlının yokluk ve dar zamanlarını da görmüşler, Cumhuriyetin coşkusunu da…

Genel yönetmenliğini Nebil Özgentürk’ün ve müziklerini Can Atilla’nın yaptığı beş bölümlük belgeselin ikinci bölümü 22 Mart Cumartesi günü NTV’de saat 15:15’te ekranlara gelecek. Kaçıranlar için tekrarı pazar 00:15’te yayınlanacak. Belgesel 5 hafta boyunca cumartesi günleri aynı saatte NTV’de ekranlara gelecek.


Asırlık Yüzler izleyicileri ikinci bölümde yine tarihe ve uzun yaşamın sırrına yolculuk yaparken ilk olarak Yalova’daki Ferhat Kaya’ya uğrayacak, hormonsuz bahçesinde bitmek tükenmek bilmeyen yaşam enerjisine tanık olacaklar. Ardından Kahramanmaraş’a uzanacak, çocukluğunda göçer hayatında eşkıyalarla yüz yüze gelen 116 yaşındaki Sedef Baz’ın sağlıklı yaşam sırlarını öğrenecekler. Son durakları ise Türkiye’nin uzun ömürlüleri denince akla gelen ilk kent Nazilli olacak. Osmanlı’nın son döneminde Emniyet Teşkilatı’nın ilk genel müdürü olan Ali Galip Paşa’nın şoförlüğünü yapmış mucit dede Bekir Adalığ’ın anılarına bir yolculuk yapılacak. Belgeselde önde gelen fikir lideri hekimler de uzun ve sağlıklı yaşama dair ipuçlarını paylaşacak.

Yayın Tarihi: NTV, 22 Mart 2014, Cumartesi, Saat: 15:15 (40 dk.)

Tekrar Yayın: NTV, 24 Mart 2014, Pazar, Saat: 01:10 (40 dk.) (Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece)

 

2014-03-20
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL