Güncel

Twitter Yasağı Turizm Sektörünü Olumsuz Etkiliyor

Twitter Yasağı Turizm Sektörünü Olumsuz Etkiliyor

TUROB Başkanı Timur Bayındır, twitter yasağının sektörü olumsuz etkilediğine dikkat çekerek; “temennim kısa sürede bu uygulamaların son bulmasıdır” dedi.

Elite World Business Hotel’de düzenlenen TUROB Mart ayı geleneksel öğle yemeğinde konuşan TUROB Başkanı Timur Bayındır; 21 Mart tarihinden itibaren erişimi engellenen twitter ile ilgili sektörün endişelerini dile getirdi.

Teknoloji unsurunun vazgeçilmezliğini vurgulayan Bayındır şu açıklamalarda bulundu:

“Şehrin “online” olması ve dijital ortamlara erişim sağlayabilmesi, günümüzde şehri ziyaret eden misafirlerin ve halkın ortak beklentisidir. Ancak geçtiğimiz hafta alınan bir kararla, dünyanın en önemli sosyal medya araçlarından biri olan “Twitter” kullanımının ülkemizde kapatılması hepimizi üzmüştür. Bir iletişim aracının, yani haber alma hürriyetinin engellenmesi oldukça vahim bir durumdur.

Ülkeler sosyal medyayı nasıl daha etkin kullanabilmenin yollarını araştırırken, bu yasak bizleri gerek vatandaş gerekse sektör olarak olumsuz yönde etkilemektedir. Temennim, kısa vadede bu yöndeki uygulamaların son bulmasıdır. Son dönemde ülkemizde yaşanan siyasi ve toplumsal olaylar ülkemizin imajına ve yurt dışından aldığı turist sayısına doğrudan etki etmektedir.

Bu durumun yansımalarından birini, geçtiğimiz günlerde TUROB olarak siyasi liderlere yapmış olduğumuz sağduyu çağrısında dile getirdik. Başta İtalya olmak üzere kimi ülkelerin dışişleri bakanlıklarının, vatandaşlarına Türkiye’ye gidilmemesi konusunda uyarılarda bulunmaları sektör olarak bizleri endişelendirmektedir. Durumun ivedilikle çözülebilmesi için başta siyasi liderlerimiz olmak üzere, Dışişleri Bakanlığı ve sektör paydaşlarının ortak akıl sergileyebilmesi gerekmektedir.”

 

2014-03-28
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL