Güncel

Atlantik’i Tek Başına Geçecek İlk Türk Kadını

Atlantik’i Tek Başına Geçecek İlk Türk Kadını

Bir tekstil firmasında görev yapan 41 yaşındaki Dilek Ergül
“Rota Atlantik” adlı projesi ile Atlantik’i tek başına geçecek ilk Türk kadını olacak..

TURÇEV Vakfı başkanı Rıza Epikmen ile sponsorluk anlaşması imzalayan Dilek Ergül, Darruşafaka ile yaptığı anlaşma ile de okuyamayan kız çocukları ve annelerine yardım edecek.

Merakla beklenen ”Atlantik Macerası” için Dilek Ergül hazırlıklarını sürdürüyor. Bilindiği üzere Atlantik’i tek başına geçecek olan ilk Türk kadını Dilek Ergül çalışmalarına hız verdi. Geçtiğimiz hafta Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TURÇEV) ile sponsorluk anlaşması imzalayan Ergül, Mayıs ayında 14 bin millik yolculuğa çıkacak ve yolculuğu Ekim ayında son bulacak.

Vakıf başkanı Rıza Epikmen ile biraraya gelen Ergül” Türk kadınının neler yapacağını dünya’ya duyurmak istiyorum” dedi. West Marina’nın da destek verdiği Ergül, Mavi bayraklı S/Y Symina adlı teknesi ile yolculuk edecek.

Ergül, daha önce Atlas okyanusunu geçen Türk ve yabancı sporcuların önerilerini de dikkate alarak hazırlıklarını hızlandırdı.

Bir tekstil firmasında görev yapan 41 yaşındaki Dilek Ergül “, Rota Atlantik” adlı projesini, bir sosyal sorumluluk projesi ile taçlandıracak. Darruşafaka ile yaptığı anlaşma ile oluşturulacak fondan da, okuyamayan kız cocukları ve annelerine yardım edecek.

 

2014-04-08
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL