Güncel

Turizm Haftası’nda öğrencilere Oteller tanıtılacak

Turizm Haftası’nda öğrencilere Oteller tanıtılacak

MASTOB Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Haydar Barut;Turizm Haftası kapsamında 50 okuldan 1700 öğrenciye bölgedeki otelleri tanıtacaklarını açıkladı.

turizmhaberleri.com/ Haber Merkezi

Manavgat Side Turistik Otelciler Birliği Derneği (MASTOB) 15-22 Nisan Turizm Haftası kapsamında; Manavgat ilçesinde bulunan Ortaöğretim ve Liselerden oluşan toplamda 57 Okuldan 1700 civarında öğrenciyi ilçede bulunan otellerde öğlen yemeğinde ağırlayacak.

Manavgat Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak yürütülen projede, öğrencilerin Konaklama tesislerini ve Turizm sektörünün işleyişi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları hedefleniyor.

Kızılot ve Gündoğdu bölgesine kadar 45 civarında değişik tesisde ağırlanacak olan öğrencilere tesisler gezdirilerek otelleri daha iyi tanımaları sağlanacak.

Proje ile ilgili konuşan MASTOB Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Haydar Barut; bölgede yer alan Okullarda öğrenim gören öğrencilerin Konaklama tesislerini yakından tanımaları gerektiğini ve Manavgat ın en büyük gelir kaynağı olan turizm sektöründe ilerde yer almak isteyebileceklerini de düşünerek bu çalışmaya karar verdiklerini açıkladı.

Otellerin değişik bölümlerini gezecek olan öğrencilere tüm işleyiş hakkında bilgi verileceğini sözlerine ekleyen Barut; 1700 ü aşkın öğrenciye de gezdikleri tesisde öğlen yemeği sunulacağını, yemeğin ardından da Turizm haftası etkinliklerine katılmak üzere Antik Side kentine gideceklerini sözlerine ekledi.

 

2014-04-14
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL