Güncel

Eskişehir’e 50 milyon dolarlık termal otel

Eskişehir’e 50 milyon dolarlık termal otel

Eskişehir – Bademlik’teki termal otel ve spa merkezi 50 milyon dolar yatırımla hayata geçiyor. İşte Polimeks İnşaat ve Rixos Hotels’den Eskişehir için işbirliği imzası ve açıklamalar…

Eskişehir’in turistik değeri giderek artan Odunpazarı bölgesinde inşa edilen ve konsept olarak şehrin ilk büyük tesislerinden biri olan Termal Otel ve SPA Merkezi, 50 milyon dolar tutarında yatırımla gerçekleştirildi.

Hizmete açıldığında Eskişehir’in turizm potansiyelini en üst seviyeye çıkarması beklenen otelin devir teslim töreninde konuşan Polimeks Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca, bizim için manevi öneme sahip şehre bu tarz bir projeyi kazandırdıkları için gurur duyduklarını belirterek, “Eskişehir termal otel ve spa merkezini bugün Türkiye’nin ilk ve tek global otel markası Rixos’a teslim ediyoruz” dedi.

Tabanca, Polimeks olarak Eskişehir’in kalkındırılması, bölgeye değer kazandırılması, mevcut potansiyelinin en doğru yapılar, yatırımlar ile ön plana çıkartılması ve buranın turistik öneminin vurgulanması konularının kendileri için önem taşıdığını belirterek, şunları söyledi:

“Son yıllarda diğer Anadolu şehirlerinde olduğu gibi Eskişehir’de de yeni projeler ile birlikte sosyal ve kültürel imkânlar önem kazanmaya başladı. Eskişehir, nüfus büyüklüğü, işgücü, ekonomik yapısı, sanayi altyapısı ve çevresiyle ilişkileri göz önüne alındığında Türkiye’de gelişen kentler sıralamasında önemli derecede aşama kaydetmiş bir bölgesel merkez olarak öne çıkıyor. Polimeks olarak biz de hayata geçirdiğimiz her projeyle bölgenin potansiyellerini ön plana çıkarmaya, bölgede istihdam ve turistik değer yaratmaya odaklanıyoruz. Eskişehir Bademlik bölgesi de termal değeri yeterince kullanılmayan, üzerinde doğal özelliklerine uygun işletilmeyen tesislerin bulunduğu bir bölgeydi. Biz de projeyi daha ilk başta kurgularken bölgenin termal alt yapısını hem Eskişehirliler, hem de yerli ve yabacı turistler için faydalanılabilir bir hale getirmek üzere çalıştık. Amacımız sadece dışardan turist gelmesi değil, Eskişehirlinin de faydalanabileceği bir tesis olmasından yanaydı.”dedi.

AÇILIŞ 21 HAZİRAN’DA….
Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, grubun Anadolu’daki üçüncü tesisinin Rixos Eskişehir olacağını belirterek, Polimeks İnşaat ile gerçekleştirdikleri işbiriliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tamince, şöyle devam etti:

“2000 yılında çıktığımız dünya markası olma yolculuğunda en önemli hedeflerimizden biri destinasyon keşfetmekti. Yatırım yaptığımız destinasyonlarda sadece otelimizi tanıtmak ya da günün sonunda sadece oda satmayı değil, aynı zamanda bulunduğumuz destinasyona da katkı sağlamayı misyon edindik. Bu misyonumuz Antalya’dan Dubrovnik’e, Astana’dan Konya’ya, Dubai’den Davos’a , Sharm El Sheikh’ten Soçi’ye kadar böyle oldu. Eskişehir için de böyle olacak. Bugün Avrupa, Afrika ve Asya’da markamızla hizmet vermenin gururunu yaşarken, ülkemiz turizmine de katma değer sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Polimeks İnşaat tarafından büyük bir özenle inşa edilen Bademlik’teki tesis için de bu misyonla hareket ederek, ülkemiz ve Eskişehir’in turizm ve ekonomisine katkı sağlayacağının altını çizmek isterim. 21 Haziran’da Rixos Eskişehir adıyla açılışını gerçekleştireceğimiz tesisin hem Polimeks hem de Rixos Ailesi’ne hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.”dedi.

Uluslararası ödüllü Proje

Eskişehir Bademlik’in doğal yapısına uygun, bölgenin sosyal-kültürel hayatına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen termal otel ve spa merkezi, toplam 41 bin metrekare alan üzerine projelendirildi. Bu yıl haziran ayında faaliyete geçmesi planlanan Eskişehir SPA ve Termal Otel’de 104 adet standart oda, 34 adet Premium, 13 adet Suit, 4 adet Corner Suit, 4 adet Executive Suit, 2 adet Honeymoon Suit, 2 adet Hospitality Suit ve 1 adet Presidential Suit olmak üzere toplam 164 oda bulunuyor.

Proje içerisinde ayrıca lobi bölümü, bin metrekare büyüklüğünde 2 konferans ve bin 900 metrekarelik 500 kişilik çok amaçlı salon bulunuyor. Toplam bin 900 metrekare genel alanda a’la carte restoran, 2 bin 200 metrekare alanda spa, hamam, fitness, yürüyüş yolları, yüzme havızları, idari ofisler,satış üniteleri, açık ve kapalı otopark alanları yer alıyor.

Projenin uluslararası bir ödüle de layık görüldü. . Otel, Kasım 2012’de dünya gayrimenkul sektörünün en prestijli ödülleri arasında gösterilen 2012 Uluslararası Otel Ödülleri (2012 International Hotel Awards) kapsamında “Highly Commended Hotel Architecture-Europe” ödülünü aldı.

 

2014-04-21
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL