Güncel

Erkekler seyahatte daha çok harcıyor

Erkekler seyahatte daha çok harcıyor

Skyscanner, Türklerin 2014 seyahat planlarını araştırdı. İşte çarpıcı sonuçlar…

2014 tatil planları yavaş yavaş belirlenirken, Türklerin 2013’te seyahate doyamadığı ortaya çıktı. İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran Skyscanner’ın 1000 kişi ile gerçekleştirdiği araştırmaya göre katılımcıların yüzde 55’i bu sene daha fazla tatile çıkmayı planlıyor.

Katılımcıların %46’sı ise bu yıl iki kez seyahate çıkacaklarını belirtirken, üç kez seyahat edeceklerin çoğunluğunu 45-54 yaş grubu oluşturuyor. Katılımcıların çoğunluğu bu sene uzun seyahatlerden ziyade, kısa mesafe tatilleri ve hafta sonu kaçamakları yapacaklarını belirtiyor.

Erkekler seyahatte bütçeyi aşıyor

Araştırmaya göre erkeklerin yüzde 41’i seyahat için planladıkları bütçeye sadık kalırken, kadınlarda bu oran % 50’yi buluyor. Yine erkeklerin %40’ı seyahatte planladıklarından daha fazla harcadıklarını belirtiyor. Bu durum, kadınların seyahatte daha tutumlu, erkeklerin ise daha savurgan olduğuna işaret ediyor.

Yurtdışı için kesenin ağzını açtık

Katılımcıların verdiği yanıtlara göre, yurtdışına çıkmayı planlayan seyahatseverlerin %18’i seyahat için 5000 TL ayırıyor. Bu miktarı ise en çok 35-44 yaş arası seyahatseverlerin ayırabildiği ortaya çıkıyor. Yurtdışı seyahati için 3000 TL ve 2000 TL bütçe ayıran seyahatseverlerin oranı ise %12’de kalıyor.

 

2014-04-22
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL