Güncel

Türsab Asya BYK Yönetimi Acenteleriyle Buluştu

Türsab Asya BYK Yönetimi Acenteleriyle Buluştu

Türsab Asya BYK Yönetim Kurulu 22 Nisan’da Pendik Green Park Otel’de gerçekleştirilen bir toplantı ile bölgesinde bulunan Seyahat Acentaları ile buluşarak sorunları ve çözüm önerilerini değerlendirdi.

Toplantıda Kaçak Acentelik, Tur Operatörlüğü, Aidatlar, Hac Umre ve Ulaştırma faaliyetleri ile ilgili konular gündeme geldi.

Kaçak Faaliyetler konusunda söz alan Başkan Selim Okur; belediyeler, otobüs şirketleri, Sivil Toplum Örgütleri ve bazı ev hanımlarının kaçak faaliyetlerin başını çektiğini ve bu konuda alınacak önlemlerin son aşamaya getirildiğini ifade etti.

Tur Operatörlüğü konusunda ise Tur operatörlüğü yapabilmek için temel şartın yine seyahat acentesi olmak gerektiğini belirten Okur, “Acenteyi ve tüketiciyi güvence altına alacak ve koruyacak bir sistem geliştirilerek Acenteleri güvenilir noktalar haline getirmek gerekir” dedi.

Toplantıya ASYA BYK olarak ;
– Türsab Asya BYK Başkanı Selim Okur (Darni Turizm),
– 2.Başkan Yiğit Arsu (Lion Turizm),
– Genel Sekreter Eşref Şentürk (Birey Turizm),
– Sayman Veli Koca (Vetam Turizm), üyeler,
– Sedat Başalan (Özcivelek Tur),
– Mustafa Yıldırım (Prime Tur),
– Bülent Aksoy (Aday Tur),
– Elif Ece (Elifçe Tur),
– Cemal Çiçek (Ay- Mc Turizm),
– Serap Değirmenci (Tamgör Turizm)
– Türsab Danışmanı Aziz Ciga ve
Türsab Genel Merkezinden yetkililer ile birlikte bölgede bulunan diğer seyahat acenteleri katıldılar.

GEÇMİŞ AİDAT BORÇLARI BAKANLIK TEMİNATINDAN DÜŞÜLEBİLİR !
Ayrıca Aidatlar konusunda toplantıya katılanları uyaran Selim Okur; Aidatları ödemeyenlerin borçları bakanlığa verilen teminat bedellerinden düşülebileceğini varolan eski borçların bir an önce ödenmesi konusunda hassas olunmasını hatırlattı.

YENİ YASA’ DA DENETİM ÖDENEĞİ OLACAK VE TÜRSAB YETKİLERİ ARTACAK
Toplantıda Genel Merkez Hukuk Müşaviri olarak katılan Çağla Elhan’da Kaçak Acentelik gibi bir çok denetimin yapılabilmesi için İl Turizm Müdürlüklerinde bulunan personele ”ödenek” tahsis edilmesi konusunda çalışmalar yaptıklarını ve Türsab’ın yetkilerinin arttırılmasına ihtiyaç olduğunu ve yeniden hazırlanan 1618 sayılı yasada böyle bir ek ödeme için çalışma yapılıyor olduğunu” ifade etti..

AHMET KOŞAR: ACENTELER GEÇ KALMADAN BİRLEŞMELİ TUR OPERATÖRÜ OLMALI VE GÜÇLENMELİ!
Performans Turizm’in Genel Müdürü Ahmet Koşar ve sahibi Filiz Koşar; Tur Operatörlüğünün artık kaçınılmaz olduğunu ve bütün acentelerin birleşip büyük bir tur operatörü kurarak güçlenmeleri gerektiğini belirtti.

HÜSEYİN KODET: TUR OPERATÖRLÜĞÜ SEYAHAT ACENTALARINI ZORA SOKAR
Toplantıya katılan Limtur Sahibi Hüseyin Kodet ise bu durumun adil olmayacağını ve Küçük acentelerin hakimiyetlerini kaybedeceğini ve bu durumda Acentenin ayakta kalamayacağını” ifade etti.

Toplantının ev sahipliğini yapan Green Park Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Adil Üstündağ ve Green Park Pendik Oteli Genel Müdürü Dilaver Doğru’ya Türsab Asya BYK Başkanı Selim Okur tarafından teşekkür plaketi verirken BYK 2. Başkanı Yiğit Arsu ve Yönetim Kurulu Üyesi Serap Değirmenci tarafından da daha önce düzenlenen Kartal toplantısına ev sahipliği yapan Emex Oteli Genel Müdürü Sedat Köseoğlu’na teşekkür plaketi verildi.

 

2014-04-24
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL