Güncel

Turizm Karikatürleri Yarışması’nda ödüller verildi

Turizm Karikatürleri Yarışması’nda ödüller verildi

Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda Rusya’dan Andrei Popov, ABD’den Felipe Galindo, Ukrayna’dan Sergei Semendyaev’in eseri ilk üçe girdi..

Bu yıl 5’incisi düzenlenen ve 57 ülkeden 705 eserin değerlendirildiği Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda kazanan karikatüristlere Club Calimerra Serra Palace’de gerçekleştirilen bir törenle ödülleri verildi.

Yarışmada Rusya’dan Andrei Popov’un eseri birinci olurken, ABD’den Felipe Galindo’nun eseri ikinci, Ukrayna’dan katılan Sergei Semendyaev’in eseri de üçüncü oldu. Yarışmanın fikir babası rahmetli Prof. Atila Özer adına verilen Özel Ödüle ise Belçika’dan katılan Luc Vernimmen’in eseri layık görüldü.

Yarışmada mansiyon kazanan sanatçılar ise şöyle belirlendi:
Provijn Stefaan (Belçika),
Pavel Constantin (Romanya),
Santiago Cornejo (Arjantin) Cemalettin Güzeloğlu (Türkiye)
Engin Selçuk (Türkiye).

TUYED (Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği) ile Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi’nin işbirliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ve Er Yatırım, Club Nena, Club Calimera Serra Palace ve GMC Organizasyon sponsorluğunda gerçekleştirilen 5.Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’na geçen yıl 72 ülkeden 312 sanatçı toplam 692 eserle katılmıştı.

 

2014-04-27
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL