Güncel

Türk mutfağında güçlü işbirliği

Türk mutfağında güçlü işbirliği

Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) ve Çırağan Palace Kempinski İstanbul’un başlattığı iş birliğinde açılacak pop up restoran projesi bir ilk niteliğini taşıyor.

Türkiye’nin uluslararası diplomalı profesyonel mutfak okulu Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) ile yiyecek ve içecek sektörüne yüzlerce profesyonel kazandıran Çırağan Palace Kempinski İstanbul, İstanbul’un yiyecek içecek platformuna özel bir deneyim sunuyor. Çırağan Palace Kempinski İstanbul’un Boğaz’a nazır avlusunda açılacak olan MSA’nın ilk pop up restoranı, genç şef adaylarına çok özel bir ortamda menü ve konseptlerini sunma fırsatı da sağlayacak.

Çırağan Palace Kempinski İstanbul’un ilk defa kapılarını açtığı bu proje MSA için de bir ilk niteliği taşıyor. 1 Mayıs – 27 Haziran tarihleri arasında hizmet verecek olan Okulun Mutfağı pop un restoranında MSA’da eğitim alan öğrenciler çalışacak. Restoran hafta içi öğle saatlerinde MSA Maslak Kampüsü’nde, Pazartesi hariç diğer günler 17.00-23.00 saatleri arasında ise Çırağan Palace Kempinski İstanbul’un bahçesinde açık olacak. Böylece hem Maslak’taki restoranın müdavimleri hem de yeni lezzetler denemek isteyenler, Çırağan Palace Kempinski’nin palmiyeler içindeki otel bahçesinde ve muhteşem Boğaz manzarası eşliğinde menüyü tatma ayrıcalığını yaşayacak.

İlk defa bir restoranı bünyesine kabul eden Çırağan Palace Kempinski İstanbul böylelikle sektöre girecek olan genç şef adaylarına da gerçek bir tecrübe yaşatacak. MSA pop up restoran projesi Eylül ayında tekrar hayata geçirilecek.

İki saygın kurumun güçlü iş birliği

MSA ve Çırağan Palace Kempinski İstanbul, Mart ayında ilk adımını attıkları iş birliği ile genç şef adaylarına ayrıcalıklı bir eğitim, tecrübe ve kariyer fırsatı sunuyor. İş birliği ile ayrıca MSA’nın Türk mutfağını akademik ve kültürel anlamda dünyaya tanıtmak amacıyla başlattığı “Dünyaya Türk Mutfağı Hareketi” de Çırağan Palace Kempinski’nin bir sosyal sorumluluk projesi olarak sağladığı katkı ile güç kazanıyor. Kempinski Grubu’nun dünya genelindeki 80 otelinde Türk Mutfağı Hareketi’ne katkı sağlayacak organizasyonlar gerçekleştirilecek.

 

2014-04-28
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL