Güncel

Uzaklardan Türkiye’ye büyük talep

Uzaklardan Türkiye’ye büyük talep

Skyscanner’ın araştırma verileri Türkiye’nin ününün daha uzaktaki ülkeler arasında da yayıldığına işaret ediyor. İşte Türkiye uçak bileti arama sonuçları…

Uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner’ın verileri, turistlerin Türkiye’ye yaz tatiline gelmek için uzak mesafeleri bile göze aldığını gösteriyor. Verilere göre bu yıl 2013’e kıyasla Güney Kore, Çin, Avustralya gibi uzak mesafedeki ülkelerin Türkiye’ye uçak bileti aramalarında artış görülüyor.

İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran ve en hesaplı alternatifleri sunan Skyscanner’ın verilerine göre, Türkiye’ye 2014 yaz sezonu için yapılan uçak bileti aramalarında geçtiğimiz seneye kıyasla en çok artış görülen ülkeler Güney Kore, Suudi Arabistan ve Kuveyt oldu. Bu ülkeleri Türkiye’ye oldukça uzak mesafede yer alan Çin ve Avustralya takip ediyor.

ÇİN’DE ARTAN TÜRKİYE TALEBİ…
Türkiye’ye uçak bileti aramalarında en çok artış görülen ülkeler arasında Güney Kore, Avustralya ve Çin gibi ülkeler bulunması, Türkiye’nin uzaktaki ülkelerde bile her geçen gün daha popüler hale geldiğine işaret ediyor. Türkiye, Çinlilerin en çok aradıkları ülkeler arasında 17. sırada yer alırken, Çin’de 2013 yılının Türkiye Kültür Yılı olarak kutlanmış olması bu artışa etki etmişe benziyor.

Arap Ülkelerinin İlgisi Artarak Devam Ediyor

2013’e kıyasla bu sene Suudi Arabistan ve Kuveyt’ten Türkiye’ye olan uçak bileti aramalarının artması da, son senelerde Türkiye’ye oldukça ilgi gösteren Arap ülkelerinden ülkemize daha da çok turist geleceğine işaret ediyor.

Türkiye’ye Uçak Bileti Aramalarında En Çok Artış Görülen Ülkeler

1. Güney Kore

2. Suudi Arabistan

3. Kuveyt

4. Çin

5. Avustralya

 

2014-04-28
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL