Güncel

Ünlü Yönetmen Glenn Basner Türkiye’de projelere talip

Ünlü Yönetmen Glenn Basner Türkiye’de projelere talip

Ödüllü filmlerin yapımcısı Glenn Basner, Bakan Ömer Çelik ile yaptığı görüşmede Türkiye’de önemli projelere imza atmak için işbirliği yapmak istediğini belirtti.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik New York ziyareti kapsamında önemli görüşmelerde bulundu. Dünyaca ünlü film yapımcısı Glenn Basner’le görüşmesi ise yeni işbirlikleri için zemin hazırladı.

Görüşmede Türkiye’deki yapımların kalitesinin hızla arttığına dikkati çeken Basner, Türk sinemasının uluslararası piyasada çok rekabetçi hale geldiğini söyledi.

The King’s Speech, Looper gibi pek çok unutulmaz yapıma imza atan Basner, Türkiye’nin yapımcılar için cazibe merkezi olması için önerilerini Bakan Ömer Çelik’e iletti. Ödüllü filmlerin yapımcısı Basner, Bakan Ömer Çelik’e ayrıca Türkiye’de önemli projelere imza atmak için iş birliği yapmak istediğini belirtti.

Bakan Ömer Çelik ayrıca 1918 yılından bu yana dış politika alanında çalışmalar yapan düşünce kuruluşu Foreign Policy Association’ı, Başkan Noel V. Lateef tarafından verilen çalışma yemeği çerçevesinde ziyaret etti.

Yaklaşık 2 saat süren yemeğe Başkan Lateef’in yanı sıra kuruluşun direktörleri de katıldı.

Toplantının ana gündem maddesi Türkiye oldu.

Türkiye- ABD ilişkileri, Türkiye’nin AB üyelik süreci, ‘Arap Baharı’nın geleceği, Türkiye-İsrail ilişkileri, Mısır, Suriye ve Ukrayna’da yaşanan gelişmeler, Türkiye’nin yürüttüğü kültürel diplomasi faaliyetleri ile ülkemizin turizm ve tanıtım stratejisi görüşülen başlıca konular arasında yer aldı.

 

2014-05-07
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL