Güncel

Avrupa Günü’nde İzmir’de çevre tartışıldı

Avrupa Günü’nde İzmir’de çevre tartışıldı

9 Mayıs Avrupa Günü (AB) nedeniyle, “AB Çevre Politikası ve Yerel Yönetim Uygulamaları” konulu söyleşi İzmir’de gerçekleştirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Çetin Emeç Salonu’nda gerçekleşen toplantının konuğu, Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü’nden AB Çevre Politikaları Uzmanı ve AB Türkiye Delegasyonu’nun Avrupa Takımı üyesi Yrd.Doç.Dr. Rana İzci oldu.

Avrupa Birliği’nin çevre politikaları hakkında bilgi veren Rana İzci, bu kapsamda yerel yönetimlere çok büyük iş düştüğünü belirterek, “AB müktesebatının büyük çoğunluğu yerel yönetimlerin sorumluluk alanına giriyor. O yüzden Avrupa Birliği, şehirlere ayrı bir önem veriyor” dedi. Toplantıyı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinde çevre konusunda görev yapan birimlerin personelleri ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri izledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, uluslararası üyelikleri, kardeş kent ilişkileri, Avrupa Birliği (AB) proje ortaklıkları, AB kapsamında düzenlenen etkinlikleri ve diğer uluslararası faaliyetleri dolayısıyla Avrupa Konseyi tarafından 2014 yılı Avrupa Şeref Plaketi Ödülü’nü almaya hak kazanmıştı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, başarılı çalışmaları nedeniyle; merkezi Londra’da bulunan City Mayors Foundation (Şehir Belediyeleri Vakfı) tarafından 2012 Aralık’ta “Ayın Belediye Başkanı” seçilmişti.

 

2014-05-09
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL