Güncel

İşte Engelsiz Mutluluğun Resmi….

İşte Engelsiz Mutluluğun Resmi….

İzmir Doğal Yaşam Parkı’nı ziyaret eden engelliler,özellikle lemurları beslerken unutulmaz anlar yaşadılar… İşte İzmir Doğal Yaşam Parkı’ndan Engelsiz mutluluk kareleri…

İzmir Büyükşehir Belediyesi organizasyonuyla kent genelindeki engelli iş okullarının öğrencileri, Büyükşehir Belediyesi Engelliler Merkezi’nin öğrencileri ile boccia sporcuları, Doğal Yaşam Parkı’nda çok farklı deneyimler yaşadı.

ESHOT’un tahsis ettiği 20 otobüsle Doğal Yaşam Parkı’na gelen 800’e yakın engelli, burada Doğal Yaşam Parkı görevlileri tarafından karşılandı. Görevlilerinin yakından ilgilenerek bilgi verdiği engelliler, alandaki barınakları tek tek gezerek hayvanları elleriyle beslemenin, açık alanda özgürlüklerini yaşamanın tadına vardı.


Lemurları elleriyle besleyen boccia sporcusu Ufuk Çakır, çok mutlu olduğunu, bir lemura dokunmanın “mükemmel bir şey” olduğunu söyledi. “Hayvanları sevmemek aptalca bir şey” diye konuşan Çakır, “Hayvanlar insanlardan daha hassas. İnsanlar gibi kendini beğenmişlik taslamıyorlar. Yetkililere sesleniyorum: Hayvanları yalnız bırakmayalım, onları devamlı destekleyelim” dedi.

Aydın Kavurucu, “Lemurlar 10 numara, hayvanları seviyorum” derken, İbrahim Kılıç da ilk kez bir lemur beslemenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Evren Mutlu ve Vedat Dinç ise lemurlarla aynı ortamda bulunmanın sevincini arkadaşlarıyla paylaştı.


 

2014-05-26
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL