Güncel

FEST TRAVEL 30 yılını muhteşem etkinliklerle kutluyor

FEST TRAVEL 30 yılını muhteşem etkinliklerle kutluyor

Kültür turizminin öncülerinden Fest Travel, 30.ncu yılını zengin etkinliklerle muhteşem bir şölene dönüştürerek kutluyor. Turizmhaberleri.com Ailesi olarak Fest Travel’a nice 30 yıllar ve başarılar diliyoruz…

turizmhaberleri.com/haber Merkezi

30 yıldır yurtiçi ve yurtdışında birbirinden farklı ve özel kültür turlarına imzasını atan FEST Travel; ülkemizde kültür turizminin şekillenmesi ve gelişmesinde çok önemli aktif rol ve sorumluluklar üstlendi.

Fest Travel Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Pekin 30.yıl kutlamalarına yönelik yaptığı açıklamasında; “13 Ağustos 2014’te FEST Travel 30.yılına giriyor. Bunu “30. Yılda 30 Etkinlik”li bir Şölen ile karşılamak istedik, tüm gezginlerimizle birlikte. Bugüne kadar değişik coğrafyalarda, kafalarda ve yüreklerde bıraktığımız izlere ilaveten bir de böylesi bir iz bırakmayı arzuladık.” dedi.

“Yarım asırdan fazla bir zamandır Türkiye’de “Kültür Turizmi” kavramını ete kemiğe büründürmeye çalıştıklarını” belirten Pekin şunları söyledi:
“Tevazuya yer bırakmadan söyleyebilirim ki; FEST Travel, Kültür Turizmi konseptinin yerleşmesini sağlamada emeği geçen ana kültür kurumu oldu. Seyahat insanoğlunun en önemli, en keyifli, en öğretici etkinliği. Büyüleyici dünyaları anlama, yorumlama, paylaşma sürecini yönetme ise gerçek sanat. Bu nedenle gezi hedeflerini, kültürel vizyonunu, sanatsal içeriğini, yeme-içme kültürünü, aynı amaç ve kafadaki insanların bir aradaki gezisinin ayrıntılarını kapsayan bir çerçevede kılı kırk yaran bir organizasyon olarak gezi tasarımı gerçek bir sanatçı işi olmak zorunda. Bunun için gece gündüz çalıştık, hâlâ da çalışıyoruz. Yarım asrı aşkın zamandır FEST Travel “kültür turizmi”nde “ilklerin markası” oldu ve hâlâ zirvede. Bu başarıda da “geçmişi solumak, geleceği yakalamak isteyen” tüm siz gezginlerin payı var. Gelin bu başarımızı birlikte kutlayalım. ifadelerine yer verdi.

“30.yılda 30 etkinlik” başlıklı kutlama programında birbirinden önemli sunumlar, geziler, film gösterileri yer alıyor. 13 Ağustos tarihinde ise 30 yıl kutlama kokteyli gerçekleştirilecek.

İŞTE FEST TRAVEL 30 YIL KUTLAMA PROGRAMI:


 

2014-07-12
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL