Güncel

Apple ve IBM stratejik ortaklık kurduklarını açıkladı

Apple ve IBM stratejik ortaklık kurduklarını açıkladı

Pazarda lider konumda bulunan iki büyük güç, Apple ve IBM, kurumsal mobil alanda çok özel stratejik bir ortaklığa adım attılar. İşte bu dev ortaklığa yönelik önemli detaylar….

Bu ortaklık çerçevesinde IBM’in büyük veri ve analitik yetenekleri Apple’ın iPhone ve iPad cihazlarına taşınıyor ve yeni sınıf iş uygulamalarıyla kurumsal mobiliteyi dönüştürüyor.

Dönüm noktası niteliğindeki bu birliktelik dört temel yeteneğe dayanıyor ve iş yapış şekillerini yeniden tanımlamayı, iş dünyasının mobilite anlamında karşı karşıya olduğu başlıca zorluklara yanıt vermeyi ve gerçek anlamda mobilin yön verdiği bir sektör dönüşümünü başlatmayı hedefliyor:

Başta iPhone ve iPad olmak üzere, özel olarak geliştirilen yerel uygulamalar da dahil 100’ün üzerinde, sektöre özgü yeni sınıf kurumsal çözümler

Aygıt yönetimi, güvenlik, analitik ve mobil entegrasyon de dahil olmak üzere iOS için optimize edilmiş çok özel IBM bulut hizmetleri

Kuruluşların gereksinimlerine göre tasarlanmış yeni AppleCare hizmeti ve destek ürünü

Aygıt aktivasyonu, destek ve yönetimi için IBM’den paket halinde yeni ürünler

iOS için oluşturulan yeni IBM MobileFirst çözümlerinin temelinde iki şirketin en güçlü olduğu farklı alanlardan beslenen özel bir işbirliği bulunuyor. Bu işbirliğinin arkasında IBM’in 100.000’in üzerinde danışmanının ve yazılım geliştiricisinin yer aldığı büyük veri, analitik yetenekleri ve Apple’ın efsanevi müşteri deneyimi, donanım ve yazılım entegrasyonu ve geliştirici platformu yer alıyor.

Bu birliktelik, işletmelerin ve çalışanların iPad ve iPhone’larını kullanarak çalışma yöntemlerinin belli alanlarında fark yaratacak uygulamaları tanıtıyor. Bu uygulamalar şirketlerin daha önce hiç olmadığı kadar hızlı ve kolay biçimde verimlilik, etkinlik ve müşteri memnuniyeti seviyelerine ulaşmalarının önünü açacak. iOS için MobileFirst anlaşması dahilinde IBM dünya çapındaki kurumsal müşterileri için sektöre özgü çözümleri içeren iPhone ve iPad satışı da yapacak.

Apple CEO’su Tim Cook konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bugün Fortune 500 şirketinin yüzde 98’inden fazlası, Global 500 şirketinin %92’sinden fazlası başta dünyanın en popüler mobil aygıtları olan iPhone ve iPad olmak üzere günlük işlerinde iOS aygıtlarını kullanıyor. Bu, kullanıcıların çalışma biçimlerinde bir dönüşüm yaratıyor. IBM’in dünya çapında kabul görmüş büyük veri analitiğini iOS kullanıcılarına ilk kez sunuyoruz; bu da Apple için büyük bir pazar fırsatı anlamını taşıyor. Kurumlar için radikal bir adım anlamına gelen bu ortaklığı yalnızca IBM ve Apple gerçekleştirebilirdi.”

IBM Global CEO’su Ginni Rometty ise şu açıklamada bulundu:
“Veri ve bulut teknolojisi gibi olgularla birlikte mobilite, iş dünyasını ve sektörleri benzeri görülmemiş bir biçimde dönüştürüyor ve çalışma şekillerimizi, sektörleri ve uzmanlıklarımızı farklı bir şekilde tasavvur etmeye itiyor. Apple ile kurduğumuz bu ortaklık, inovasyonlarımızı dünya çapındaki müşterilerimize sunma gayesi üzerine kurguludur ve IBM’in analitik, bulut, yazılım ve hizmetler alanındaki liderliğini daha da ileri bir boyuta taşıyacaktır. İnovasyonlarıyla hayatlarımıza sanki zaten hep varmış gibi duran özellikler katan ama onlarsız yapamayacağımız Apple markası ile bir ekip olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz.”

 

2014-07-21
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL