Güncel

Fest Travel 30 yıl Şöleni 4 etkinlik ile başladı

Fest Travel 30 yıl Şöleni 4 etkinlik ile başladı

Fest Travel 30.ncu yılını 30 etkinlik ile taçlandırıyor. 9 Ağustos Cumartesi Günü 4 etkinlik ile başlayan Fest Travel 30 yıl Şöleni mutlaka izlenmeli….

turizmhaberleri.com/haber Merkezi

30. Yılda 30 etkinlik kapsamında Ağustos ayı süresince birbirinden özel ve önemli etkinlikleri programına alan Fest Travel; 9 Ağustos 2014 itibariyle 30 Yıl Şöleni’ne start verdi.

30 yıl Şöleni’nin İlk etkinliği “Avrupa Yakası Kadın Eserleri”, Adım Adım İstanbul® gezileri kapsamında gerçekleştirildi. Gezginlere, gezi lideri İlknur Akman Erk tarafından, İstanbul’da “Kadın Eserleri” dolaştırıldı. İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki en güzel mimari yapılar ve ilginç öyküleri anlatıldı.


Sanat Tarihçisi Hayri Fehmi Yılmaz; yıkanma ihtiyacının çok ötesinde güçlü mimari gelenekler taşıyan, teknoloji ve keyifli zaman geçirme arzusunun şekillendirdiği yapılar olarak tanımlanan “İstanbul Hamamları” sunumu gerçekleştirdi.

Günün üçüncü etkinliği ise yine Sanat Tarihçisi Hayri Fehmi Yılmaz, modern çağın yeni yaşam biçimleri karşısında hızla yok olan zengin konut geleneğini farklı yönlerini ele alan “Osmanlı Evleri ve Yaşam” sunumu oldu.

İlk günün en son etkinliği Faruk Pekin ile “Şamanizm” sunumuydu. Bu sunumda Faruk Pekin, Şamanizm ne değildir? Dünyada Şamanizm, Türklerde Şamanlık, Kamlık… Günümüz Türkiye’sinde Şamanlığın izleri, Şamanlıkta iletişim, Şamanlığın görevleri-araçları konularında katılımcılara bilgi verdi.

 

2014-08-10
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL