Güncel

Oylar verildi, şimdi herkes boy vermeye koşuyor

Oylar verildi, şimdi herkes boy vermeye koşuyor

Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını tatilcilerin etkilediği söylense de oy kullanmak için tatil planlarını seçim sonrasına bırakanlar, şimdi tatil bölgelerine akın ediyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonucunu öğrenir öğrenmez tatil planları yapmaya başlayan tatilcilerin rezervasyon talepleri, Tatil.com’un verilerine göre, seçim öncesindeki haftaya göre son üç günde yüzde 49 artırmış durumda.

Seçimin ikinci tura kalmayacağının kesinleşmesiyle birlikte 23 Ağustos itibarıyla gelen rezervasyon talebi ise yüzde 58 oranında bir artış gösterdiği belirtildi.

Tatil.com Genel Müdürü Serdar Şahin, seçimin gerçekleştiği Pazar günü hareketlenmenin dikkat çektiğini söyledi. Seçimden hemen önce, 8-10 Ağustos tarihleri arasında otellerin doluluk oranlarında ortalama yüzde 40’lık bir düşüş olduğunu belirten Şahin, “Vatandaşlar, seçimin ikinci tura kalmadığını akşam saatlerine doğru öğrenince tatil planlarını da yapmaya başladı. Pazar akşamı saat 20.00’dan sonra rezervasyonlarda ciddi bir artış gözlemledik” diye konuştu.

 

2014-08-13
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL