Güncel

Akademik Turizm Bülteni Eylül sayısı yayında

Akademik Turizm Bülteni Eylül sayısı yayında

Prof.Dr. Nazmi Kozak tarafından 15 yıldır kesintisiz yayınlanan Akademik Turizm Bülteni Eylül sayısı yayınladı.

AYLIK ULUSAL AKADEMİK TURİZM HABER BÜLTENİ
Yıl: 15, Sayı: 9, Eylül 2014
http://www.anatoliajournal.com/turizmbulteni
Hazırlayan: Nazmi KOZAK
Anadolu Üniversitesi, Turizm Fakültesi, Yunusemre Kampusu, 26470 Eskişehir
E-posta: nkozak@anadolu.edu.tr https://twitter.com/nazmi_kozak

HABERLER
Barlas Küntay Turizm Araştırma Ödülü
“Ulusal ve Uluslararası Otel Zincirleri ile Yapılan Otel Yönetim Anlaşmaları ve Franchise Sözleşmelerinin Fayda ve Maliyet Analizleri, Söz Konusu Uygulamaların Türkiye Turizmi Açısından İncelenmesi” olarak belirlenen 2012 – 2013 dönemi Barlas Küntay Turizm Araştırma Ödülünün süresi 31 Ekim 2014 tarihine kadar uzatıldı.

15. Ulusal Turizm Kongresi
15. Ulusal Turizm Kongresi, 13-16 Kasım 2014 tarihleri arasında Gazi Üniversitesi Turizm Fakültesi ev sahipliğinde Ankara’da düzenleniyor.

Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi’nde yeni bölüm editörleri
Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi’nin iki bölüm editörü görevlerine başladı. Seçme Çeviri Makaleler bölümünün editörlüğünü bundan böyle Muğla Sıtçı Koçman Üniversitesi’nden Prof.Dr. Ummuhan Gökovalı Medettin yürütecek. Öte yandan Konferans Notları bölümünün editörlüğünü ise Anadolu Üniversitesi’nden Öğr. Gör. Osman Güldemir tarafından yerine getirilecek.

“Fast Forward 2020” Konferansı
International Luxury Hotel Association Conference [Uluslararası Lüks Oteller Derneği Konferansı] 2014, “Fast Forward 2020 [2020’ye Hızlı İleri Sarmak]” ana başlığında; 22-23 Eylül 2014 tarihlerinde Washington, D.C. Amerika’da gerçekleşecek.

Türkiye’deki Gezi Tekneciliğinin Sürdürülebilir Yönetimi Çalıştayı
Dokuz Eylül Üniversitesi Tekne Üretim Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından 2 Eylül 2014 tarihinde, İzmir’de, Dokuz eylül Üniversitesi Rektörlük Binası’nda (Alsancak) *Türkiye’deki Gezi Tekneciliğinin Sürdürülebilir Yönetimi Çalıştayı” düzenliyor.

Mersin Üniversitesi Turizm İşletmeciliği dalında lisansüstü öğrenciler alıyor..
Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı Turizm İşletmeciliği yüksek lisans ve doktora programlarına 2014/2015 eğitim-öğretim yılı Güz döneminde öğrenciler alıyor.

Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun ABD projesi
Mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin artırılması, mesleki ve teknik eğitimin öğrenciler için cazip bir seçenek haline getirilmesi ve sosyal ortaklar, okullar, mesleki ve teknik eğitim merkezleri ve özel sektör arasında işbirliğinin teşvik edilmesi amaçlayan Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümüne Ait Mesleki Dersler için E-Öğrenme Materyallerinin Geliştirilmesi ve Uygulanması” projesi Türkiye’de verilen 1000’nin üzerindeki projelerin iki aşamalı değerlendirilmesi sonucunda ilk 70 proje içinde yer alarak hibe almaya hak kazandı. Proje ile, Meslek Yüksekokullarının Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümüne Ait Mesleki Dersler için E-Öğrenme Materyallerinin Geliştirilmesi ve Uygulanması Projesi; MYO bünyesinde yer alan Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Aşçılık ve İkram Hizmetleri bölümlerindeki mesleki dersler için ders planları, ders notları, e-öğrenme materyalleri, örnek ödevler ve örnek olaylarının hazırlanarak, interaktif bir internet sitesinde yayınlamayı hedefleniyor. 01 Eylül 2014’de başlayacak olan projede İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı (İKG) proje otoritesi, Milli Eğitim Bakanlığı Proje Sahibi, Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Hibe Yararlanıcısı ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Tokat Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Amasya İMKB Otelcilik Turizm Lisesi ise proje ortakları olarak yer alıyor.

Cacao Barry Altıncı Dünya Çikolata Ustaları Yarışması
Cacao Barry Altıncı Dünya Çikolata Ustaları Yarışması Türkiye Ulusal Seçmeleri, 20-21 Şubat 2015 tarihlerinde Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü İstanbul’da gerçekleşecektir. .

Tokat Tarihi ve Kültür Sempozyumu
Tokat’ın tarih ve kültürüne ait her tür bilimsel bildiriye açık olan Tokat Tarihi ve Kültürü Sempozyumu, 25-26 Eylül 2014 tarihlerinde Tokat’ta, tüm kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ile özel şahısların katılımıyla gerçekleştiriliyor.

TAMAMLANAN TEZ CALIŞMALARI (Bölüm Sorumlusu: Hatice GÜCLÜ)
Açıklama: “Tamamlanan Tez Calişmalari” ve “Devam Eden Tez Calişmaları” bölümleri, Kasım 2005 tarihinden itibaren Hatice GÜCLÜ NERGıZ tarafindan hazırlanmaktadır. Tez calışmaları ile ilgili duyurularınızı “hguclu@anadolu.edu.tr” adresine göndermenizi bekliyoruz. Tamamlanan tez calışmalarının özleri Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi’nin izleyen sayısında yayımlanmaktadır.

Selman BAYRAKÇI
Yerel Yemek Tüketim Motivasyonlarının Turistlerin Tekrar Ziyaret Niyetlerine Etkisi: Gaziantep’i Ziyaret Eden Yerli Turistler Üzerine Bir Araştırma
Yüksek Lisans Tezi
Mersin: Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
Danışman: Yrd. Doç. Dr. Gürkan AKDAĞ
Kabul Tarihi: Temmuz 2014

Tolga Fahri ÇAKMAK
İnanç Turizminin Turistik Destinasyon Pazarlamasındaki Yeri ve Önemi: Göbekli Tepe Örneği
Yüksek Lisans Tezi
İstanbul: İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
Danışman: Prof. Dr. Füsun İSTANBULLU DİNÇER
Kabul Tarihi: Temmuz 2014

Erdem TEMELOĞLU
Tüketicilerin Kişilik Özellikleri, Risk Algıları ve Yeniden Satın Alma Davranışları Arasındaki İlişkinin İncelenmesi: Otel İşletmelerinde Bir Araştırma
Doktora Tezi
Balıkesir: Balıkesir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
Danışman: Yrd. Doç. Dr. Sebahattin KARAMAN
Kabul Tarihi: Haziran 2014

Birsen ÇEVİK
Turizm Sektöründe Yetenek Yönetimi Uygulamaları: Antalya Yöresinde Beş Yıldızlı Otellerde Bir Araştırma
Yüksek Lisans Tezi
Antalya: Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
Danışman: Prof. Dr. A. Akın AKSU
Kabul Tarihi: Temmuz 2014

İsmail ÇALIK
Sürdürülebilir Turizm Göstergeleri Kapsamında Doğu Karadeniz Bölgesi’nin Analizi
Doktora Tezi
Sakarya: Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
Danışman: Prof. Dr. Orhan BATMAN
Kabul Tarihi: Mayıs 2014

Banu ZENCİR
Mersin’de Faaliyet Gösteren Turizm İşletmelerinin Basel II Kriterlerine Uyum Sürecinin Analizi
Yüksek Lisans Tezi
Mersin: Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
Danışman: Doç. Dr. Erdinç KARADENİZ
Kabul Tarihi: Temmuz 2014

GÖREVE VE KADROYA ATANMA / GÖREVLENDİRİLME
Doç. Dr. Atilla AKBABA, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nde Prof. Dr. kadrosuna atandı.

 

2014-08-22
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL