Güncel

Türsab Sağlık Turizmi sorunları için Azerbaycan’da

Türsab Sağlık Turizmi sorunları için Azerbaycan’da

Son dönemlerde yetkisiz kişi ve kurumların ülkemize getirdiği sağlık turistlerinin yaşadığı sorunlarla ilgili olarak TÜRSAB heyeti Azerbaycan’da yetkililer ile toplantı yaptı..

Türsab Genel Sekreteri Çetin Gürcün ve Sağlık Turizmi Komitesi Başkanlığını da yürüten Yönetim Kurulu Üyesi Davut Günaydın’ın katıldığı toplantıda ”bu alanda yaşanan sorunların çözümü için yapılacak çalışmaların ele alındığı ”açıklandı.

TÜRSAB resmi web sitesinde ”Sağlık Turizmi ile İlgili Azerbaycan’a Ziyaretine” yönelik şu duyuru yapıldı:

Son zamanlarda Azerbaycan’dan ülkemize yoğun bir biçimde artan sağlık turisti trafiğine bağlı olarak sorunlar yaşanmaktadır. Yetkisiz kişi / kuruluşların getirdiği ve sorunlara sebep olduğu sağlık turistleri ile ilgili bir önlem alma ihtiyacı doğmuştur.

Bu çerçevede Birliğimiz Genel Sekreteri Çetin Gürcün ve Sağlık Turizmi Komitesi Başkanlığını da yürüten Yönetim Kurulu Üyesi Davut Günaydın Azarbeycan’a 29 – 30 Ağustos 2014 tarihleri arasında bir ziyaret gerçekleştirmiştir.

Bu ziyaret kapsamında Azarbeycan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Nazim Samadov ve Azarbeycan Sağlık ve Termal Turizm Destek Birliği Başkanı Ruslan Guliyev ile birlikte toplantı gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda bu alanda yaşanan sorunlar ve bu sorunları aşmak üzere yapılacak çalışmalar ele alınmıştır.

 

2014-09-02
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL