Güncel

Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması tescillendi

Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması tescillendi

2009 yılından bu yana her yıl düzenlenen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın kalitesi FECO tarafından uluslararası alanda tescillendi

Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması TUYED ve Anatolia Dergisi’nin işbirliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle 2009 yılından beri düzenleniyor. FECO (Federation of Cartonists Associations-Uluslararası Karikatürcü Birlikleri Federasyonu) ise uluslararası alanda düzenlenen karikatür yarışmalarını niteliklerine göre sıralıyor.

Buna göre, Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) ile Anatolia Dergisi işbirliğiyle geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması gibi etkinlikleri, bu yarışmaların karikatür albümünün basımı, ödül töreninin düzenlenmesi, para ödülü, plaket verme, seyahat giderlerinin karşılanması, dereceye girenlerin ağırlanması, yarışmaya gönderilen eserlerin amaç dışı kullanılıp kullanılmaması gibi ölçütlere göre 1 ila 6 puan üzerinden sıralıyor.

Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması geçen olduğu gibi, bu yıl da 6 puan üzerinden 5 puan alarak kalitesini ve güvenirliğini tescil etti. FECO’nun resmi web sitesi incelendiğinde, aralarında birçok tanınmış karikatür yarışmasının daha düşük puanlara sahip olduğu görülüyor.

 

2014-09-08
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL