Güncel

Ankara Valisi Alâaddin Yüksel Emekli Oldu

Ankara Valisi Alâaddin Yüksel Emekli Oldu

2010 yılında Antalya’dan Başkent Ankara’ya atanan Vali Alâaddin YÜKSEL; devlet kademesinde 42 yılı tamamlayarak emekli oldu. İşte Ankara Valisi Yüksel’in veda mesajı…

turizmhaberleri.com/Haber Merkezi

turizmhaberleri.com olarak 2008 yılında düzenlediğimiz 16 bin kişinin oyladığı Turizmde En İyiler Yarışması’nda, En İyi Turizm Bürokratı seçilen dönemin (2003-2010) Antalya Valisi Alâaddin YÜKSEL; bölge turizmine ve turizmcilere verdiği desteklerle ön plana çıkmıştı. 2010 yılında Başkent Ankara’ya atanan Vali Yüksel turizm alanındaki birikimlerini büyük bir hızla hayata geçirdi ve tanıtım çalışmalarına ağırlık verdi. Yüksel döneminde Ankara ilk kez Emitt Fuarı’nda yer aldı.

Turizmhaberleri.com Ailesi olarak Sayın Alâaddin YÜKSEL’e yeni yaşamında sağlıklı, mutlu, huzurlu nice yıllar diliyoruz.

VALİ ALÂADDİN YÜKSEL’İN VEDA MESAJI ŞÖYLE:
Ankara Valiliğinde 27 Mayıs 2010 tarihinde başladığım görevimden, emekliliğimi talep etmem nedeniyle, ayrılıyorum.

Ankara’da görevde bulunduğum süre içerisinde zaman ve mesai mefhumu tanımayan; çalışma, işbirliği ve dostluğun emsalsiz örneklerini veren, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının her kademesinde görev yapan tüm Çalışma Arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Ankara’da görevde bulunduğum süre içerisinde; Aziz Ankaralılar başta olmak üzere yönetişim ve işbirliğinin seçkin örneklerini veren Saygıdeğer Ankara Milletvekilleri, 4. Kolordu Komutanlığı ve Ankara Adliyesi, Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Üniversiteler ile Siyasi Partiler İl Başkanlıkları, Mesleki Teşekküller Baro ve Odalar ile Borsalar, Birlikler, Kooperatifler, Vakıf ve Dernekler ile Yazılı ve Görsel Basın ile Ankara Radyoları tarafından esirgenmeyen ilgi, destek ve müzaheret bahtiyarlığım için vesile olmuştur.

Devletime sadakatle sürdürdüğüm 42 yıla yaklaşan hizmet sürem içerisinde her yönetim kademesinde aldığım görevler yüksek bir sorumluluk ve eksilmeyen heyecanlarla adeta bir bayrak yarışı biçiminde tezahür etmiştir. Onur ve gurur ile yüreğimde taşıdığım Türkiye Cumhuriyeti Hizmet Bayrağının sınırsız heyecan, üstün görev ve sorumluluk anlayışı içersinde taşınmasında, Devlet ve Milletimizin samimiyetle kucaklaştırılmasında bilhassa özen ve gayret gösterdim. Hizmetlerimin icrasında; açık ve adil olmaya, herkesin hak ve hukukunu korumaya gayret ettim.

Başkent Ankara’da görevim esnasında Aziz Ankaralıların en yüksek seviyede sağladığı toleransa da bilhassa müteşekkirim. Ankara’nın dünya şehri hedeflerine yönelik yürütülen hizmet ve faaliyetlerin vatandaşlarımızın beklentilerini de içine alacak bir bütünlük içerisinde bundan sonra daha da ileri bir seviyeye ulaştırılması en büyük temennimdir.

Hizmet edenleri teşvik, takdir ve toplumuna mal edilmesinde emsalsiz zarafetleriyle her zaman gerekli hassasiyeti gösteren kadirşinas Ankaralılara ve işbirliği içersinde hizmetler yaptığımız tüm Çalışma Arkadaşlarıma arzı veda ediyor; saygılarımı, minnetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.

Alâaddin YÜKSEL kimdir:
1950 yılında doğdu. İstanbul Pertevniyal Lisesi’nden mezuniyetine müteakip İstanbul Hukuk Fakültesini bitirerek avukatlık stajını da tamamladı.

Kırklareli İl Maiyet Memurluğundan başlayarak sırası ile Lüleburgaz Kaymakam Refikliği; Saray, Lalapaşa, Enez Meriç, Kaymakam Vekilliklerinde ve 56. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarı ile tamamlayarak Erzurum/AŞKALE, Denizli/ÇAMELİ, Adana/SAİMBEYLİ, Bolu/GEREDE, Tekirdağ/ŞARKÖY, Kocaeli/KÖRFEZ Kaymakamlıkları ile İSTANBUL/Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

1983 yılında Federal Almanya’da “İlçenin Yeri ve Önemi” konusunda araştırma ve incelemeler yaptı.

1990 yılında Harp Akademileri-Milli Güvenlik Akademisini bitirdi.

Bakanlar Kurulunun 96/8214 sayılı Kararıyla 1996-1997 yıllarında Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlendirildi ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yaptı.

2010-2014 yılları arasında Vilayetler Hizmet Birliği Başkanlığı görevinde bulundu.

1993/1996 yıllarında Trabzon Valiliği, 1996-1997 yıllarında Emniyet Genel Müdürlüğü, 1997-2000 yıllarında Balıkesir Valiliği, 2000-2003 yıllarında İzmir Valiliği, 2003-2010 yıllarında Antalya Valiliği, 13.05.2010 tarihinden itibaren yürüttüğü Ankara Valiliği görevinden 15.09.2014 tarihinde kendi isteği ile emekli olmuştur.

Vali Alâaddin Yüksel; Emekli Matematik Öğretmeni Emine Yüksel ile evlidir.

 

2014-09-13
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL