Güncel

TUYUP BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ANTALYA’DA

TUYUP BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ANTALYA’DA

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin mali katkısıyla yürütülen TUYUP Projesi kapsamında 4-7 Kasım tarihlerinde Antalya ve Alanya’da Bilgilendirme toplantısı düzenleniyor.

Antalya Otel, Restoran ve Turizm Sektörü Temsilcileri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Koordinasyonunda buluşuyor.
Turizm sektöründe eğitimin kalitesini ve çevre duyarlılığını güçlendirmeyi hedefleyen TUYUP (Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Artırılması Projesi) kapsamında düzenlenen Bilgilendirme Toplantıları
4 Kasım 2014 tarihinde Antalya Limak Lara De Luxe Resort & Hotel’de, 05 Kasım 2014 tarihinde Antalya Kemer Grand Haber Otel’de ve 07 Kasım 2014 tarihinde Antalya Alanya Titan Select Otel’de gerçekleştirilecek.

Toplantılara Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdür Okan İbiş, Antalya Valiliği, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, bölgede turizm sektöründe faaliyet gösteren oteller, tesislerin yöneticileri, restoranlar, birlikler, sanayi ve ticaret odaları, sivil toplum kuruluşları, basın mensupları, sendikalar, üniversitelerin ilgili bölümlerinden akademisyenler ve eğitim kuruluşları katılacak.

TUYUP Antalya Bilgilendirme Toplantısının başlıkları şöyle:

Hayata geçirilecek “Özel Eğitim Kuponları” uygulaması,

Çevreye duyarlı turizm işletmelerinin çoğaltılması ve bu alandaki bilinirliğin artırılması için Yeşil Yıldız Belgesi Farkındalık Programı,

Turizm sektörü işgücü araştırması ve Turizm sektörünün hizmetine açılacak online bilgi bankası hakkında bilgilendirilecek.

Dünya turizm sektörü içinde 38 milyona yaklaşan yıllık yabancı ziyaretçi sayısı ile dünyada 6. sırada yer alan Türkiye’de yıllık 32,3 milyar dolarlık turizm geliri elde ediliyor. T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı 2023 yılı vizyonu olan 50 milyon turist ve 50 milyar dolar turizm geliri hedefi doğrultusunda hayata geçirilen TUYUP Projesi ile sektörün eğitim ihtiyaçlarının giderilmesine destek vermek hedefleniyor. Bu kapsamda turizm sektörü işgücü araştırması ile eğitim planlamalarının daha etkin yapılması ve çevreye duyarlı tesis (Yeşil Yıldız) uygulamalarının teşviki ile doğal kaynakların etkin kullanımı destekleniyor.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin mali katkısıyla hayata geçirilen Projenin Sözleşme Makamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’dır. Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) liderliğindeki konsorsiyum tarafından yürütülen Projenin toplam bütçesi 7,5 milyon Euro’dur.

Daha fazla bilgi için: www.tuyup.turizm.gov.tr
Toplantı açılış: Saat: 09:30

 

2014-11-03
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL