Güncel

Pegasus Havayolları’ndan acentalara şifre uyarısı

Pegasus Havayolları’ndan acentalara şifre uyarısı

Pegasus Havayolları bilet satış şifrelerinin yetkisiz kişi ve kurumlara kullandırılmaması için Türsab aracılığıyla seyahat acentalarını uyardı..

turizmhaberleri.com/haber Merkezi
Seyahat acentalarının yetkisiz kişi ve kurumlara uçak bileti satış şifrelerinin kullandırılması basında ilk kez turizmhaberleri.com tarafından gündeme getirilmişti. Yayınlandığı dönemde geniş yankı uyandıran yetkisiz şifre kullanımını engellemek üzere hem Türsab hem de havayolları ısrarla konunun üzerine gidiyor.

Konu hakkında önceki haberlerimizden bazıları:
www.turizmhaberleri.com/haberayrinti.asp¿ID=24397
www.turizmhaberleri.com/haberayrinti.asp¿ID=27401

SATIŞ ACENTELİĞİ SÖZLEŞMESİ FESH EDİLECEK
TÜRSAB’ın yetkisiz kişi ve kurumlara şifre kullandıran seyahat acentalarının belgelerinin iptal edileceği açıklamasından sonra Pegasus Havayolları da duyuruda bulundu. TÜRSAB web sitesinde yayınlanan açıklamada: ”Havayolumuz, satış yetkilerini amacı dışında kullanan, yetki belgesi olmayan acentelere, kişi, kurum ve kuruluşlara dağıtmak sureti ile satış imkanı veren acentelerimiz için şifrelerin kapatılması ve takiben satış acenteliği sözleşmesinin feshedilmesi şeklinde bir yaptırım uygulamaktadır.” ifadelerine yer verildi.

TÜRSAB web sitesinde yayınlanan duyurunun tamamı ise şöyle:

Pegasus Havayolları’ndan Satış Acentalarına Duyuru
Birliğimizin özel havayolları ile yürüttüğü bilet satış şifrelerinin yetkisiz kişi ve kurumlarca kullanımının engellenmesi çerçevesinde mutabık kalındığı üzere Pegasus Havayolları tüm satış acentalarına aşağıdaki duyuruyu yapmıştır.
—–
Değerli Acentelerimiz,
Bildiğiniz üzere Pegasus Havayolları Bilet Satış Acenteliği ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentası İşletme Belgesine sahip firmalara verilmektedir. Tarafınıza iletilmiş olan kullanıcı adı ve şifreler her bir ofis için ayrı olmalı ve sadece ofis içerisinde çalışan bilet satış personeli tarafından kullanılmalıdır. Ancak TURSAB belgesinde alt şubeler yer alması halinde aynı kullanıcı adı üzerinden oluşturulmuş kullanıcıların satış yapabilmesi mümkün olabilmektedir.

Havayolumuz, satış yetkilerini amacı dışında kullanan, yetki belgesi olmayan acentelere, kişi, kurum ve kuruluşlara dağıtmak sureti ile satış imkanı veren acentelerimiz için şifrelerin kapatılması ve takiben satış acenteliği sözleşmesinin feshedilmesi şeklinde bir yaptırım uygulamaktadır.

Şifre paylaşımları konusunda son günlerde sıklıkla gelen şikayet ve tespitlerimiz üzerine, TURSAB yönetim heyeti ile birlikte de konuyu değerlendirerek daha etkin bir şekilde bu durumun takip edilmesi ve bu şekilde hareket eden acentelerimiz için gerekli önlemlerin alınması, yasadışı kullanımların engellenerek haksız rekabetin de önüne geçilmesi amacı ile bu duyurunun acente kanalımızdan yayınlanması uygun görülmüştür.

Konuyu bilgilerinize sunar, şifre kullanımları konusunda azami özenin gösterilmesini rica ederiz.

Saygılarımızla,

PEGASUS HAVA TAŞIMACILIĞI A.Ş.

 

2014-11-10
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL