Güncel

Uluslararası Turizm Karikatürleri Sergisi Ankara’da

Uluslararası Turizm Karikatürleri Sergisi Ankara’da

Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’na katılan eserler Ankara’da sergileniyor. Sergi 22 Kasım tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Türkiye’nin dünya turizm alanındaki bilinirliğinin artırılması ve çizerlerin dünyasından turizm olgusunun nasıl göründüğünü anlamak için düzenlenen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın sergisi, Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde Yenimahalle Belediye Başkanı Fehmi Yaşar ve yarışmanın koordinatörü Prof. Dr. Nazmi Kozak tarafından açıldı.

Serginin açılış töreninde konuşan Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fehmi Yaşar, karikatür sanatının önemine vurgu yaparak, “Karikatür sanatı Türkiye’nin tanıtımında önemli bir rol oynuyor. Bu açıdan geleneksel hale gelen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nı çok önemsiyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana sanata ve sanatçıya destek verdik. Belediye bünyesinde çok sayıda sergi salonu açtık. Tüm halkımızı, 22 Kasım 2014 tarihine kadar açık kalacak Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması Sergisi’ni gezmeye davet ediyorum” dedi.

5. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması, TUYED (Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği) ile Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi’nin işbirliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ve Er Yatırım, Club Nena, Club Calimera Serra Palace ve GMC Organizasyon sponsorluğunda gerçekleştirildi.

 

2014-11-17
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL