Güncel

Öğretmen Turizm Yazarlarımıza sevgi ve saygılarla

Öğretmen Turizm Yazarlarımıza sevgi ve saygılarla

Turizmhaberleri.com’un Yazar Ailesinde bulunan öğretmen kökenli ya da yeni öğretmen olan yazarlarımıza sevgi, saygı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz. Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.

NİLGÜN ATAR- turizmhaberleri.com

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü.. Başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve bizleri bugünlere getiren, yolumuzu bilgi ışığıyla aydınlatan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Kızım Ayşecan’ın öğretmenler Günü’nü kutlayarak başladım bu güzel güne.. Daha sonra Batman’dan Şehmus Kartal’ın Öğretmenler Günü yazısı geldi, hemen yayınladım. Ardından Değerli Başyazarımız Hüsnü Gümüş aradı, Hacettepe Üniversitesi’ndeki Turizm Tasarımları dersine gireceğini, akşama ise öğretmenler günü yazısını yetiştireceğini söyledi. Derken Kuşadası’ndan bir diğer değerli yazarımız Asil S. Tunçer’in e maili geldi.. Aynı şöyle yazıyordu:

Nilgün Hanım Merhaba,
Bugün girmeyi planladığım yeni yazıma bir göz atar mısınız¿ Sonra da siz girerseniz iyi olur çünkü ben derste olacağım. Teşekkürler, Asil
Not: Yazının altına ”TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ” ibaresi düşsek hoş olur. Tşk.

TURİZMHABERLERİ.COM YAZAR AİLESİ FARKI….
Tüm bu sıcak, samimi, güvenli iletişim zincirine bakarak 11 yılı tamamladığımız yayıncılık hayatımızı düşündüm. Yazarlarımızın geçmişine ve bugününe baktığımızda çoğu öğretmen kökenli ya da sonradan öğretmen olanlar var… Başlangıcından beri daima akademik, ciddi, güvenilir kaynak olma ve ülke turizmi için birşeyler yapma çabası bizleri birbirimize bağladı. Hepimiz bu zincirin gönüllü bir halkası idik. Aramızdan ayrılanlar da oldu ama çekirdek kadro yıllardır hep yazmaya devam etti.

Samimi dostlukları, o güzel enerjileri, müthiş beyin fırtınaları ile hep büyüdü turizmhaberleri.com Yazar Ailesi.. Aramıza gençler katıldı daha da güçlendik onlarla…

Değerli bilgi ve birikimlerini , ülkemiz turizmi için yüce gönüllü bir anlayışla paylaşan yazarlarımıza Öğretmenler Günü’nde sonsuz teşekkürler, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. İyi ki varsınız.

ÖĞRETMEN YAZARLARIMIZ ÜZERİNE KISA NOTLAR:
Başyazarımız Hüsnü Gümüş: Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda başarılarla dolu görev hayatını emekli olduktan sonra da hiç ara vermeden sürdüren bir turizm duayeni.. Yenilikçi düşünceleri ve fikirleri ile bizlere daima yeni kapılar ve pencerele açan Gümüş; bu sene Hacettepe Üniversitesi’nde Türkiye’de bir ilke imza atarak ”TURİZM TASARIMLARI” derslerine girmeye başladı. 25 öğrencisi ile yaptığı dersleri yakından takip ediyor ve bilgi alıyoruz.

Tarihçi Araştırmacı Yazar- Asil S. Tunçer : Yüzlerce yazısından onlarca kitap çıkar. İki kitabı ise basılmaya hazır, ilgilenecek yayınevini bekliyor. Araştırma yazıları üniversite öğrencilerinin derslerine ve tezlerine kaynak oluyor. 3 üniversite gazetemizde yayınlanan yazılarını tezlerde kaynak olarak kabul etti. Türkiye’yi ziyeret eden Steve Jops’a rehberlik yapan Asil S.Tunçer, yazılarında ermeni meselesi konusunda yaptığı açıklamaları ile gergin geçen bu ziyarete de yer vermişti. Tunçer’in bir özelliği de yazılarını yıllardır hiç aksatmaması… Ameliyata girerken bile bana telefon açar ” Nilgün hanım, ne olur ne olmaz 3 haftalık yazımı hazırladım, hangi tarihlerde yayınlanacağını belirttim. Siz yayınlarsınız” derdi. Tıpkı Hüsnü Gümüş gibi.. Zira Hüsnü bey de hastaneden ya da tedavi sürecinde yazı yazmayı hiç bırakmadı. Bir işi çok sevmek budur işte..

Yazarlarımız arasında İl Kültür ve Turizm Müdürleri de bulunuyor.. İnternet turizm basını olarak proje kapsamında uzun soluklu, örnek ve öncü bir çalışma yürütüyoruz.

Burdur Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır ile 6 yıldır sürdürdüğümüz işbirliğinde; sayısız köşe yazısı, haber ile bölgesinin tanıtımına katkı sağlamıştır. Burdur adına yaptığı etkinlikler ve projelerde büyük farkındalık yaratmıştır. Mehmet Tanır öğretmenlik mesleğinden İl Kültür Turizm Müdürlüğü’ne gelen değerli bir yazarımızdır.

Sinop Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun’da 2011 yılında gazetemizin yazar ailesine katıldı. Hiç ara vermeden Sinop ile ilgili köşe yazısı ve haberleriyle kent turizminin tanıtımına büyük katkı sağlayan çok başarılı ve örnek müdürlerdendir… Hikmet Tosun’da öğretmen kökenli….

Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde Müdürlük yaptığı dönemlerde gazetemize yazmaya başlayan Şehmus Kartal, çarpıcı yazılarıyla adeta bölgenin sesi oldu. Kültür Uzmanı Şehmus Kartal’da öğretmen kökenli yazarlarımızdan…Bir kaç kitap çalışması yayınlanmak için hazır bekliyor..


Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr Tuncay Neyişçi’de çarpıcı yazılarıyla sıkı gündem ve tarışma yaratırdı. Şimdilerde emekliliğin tadını çıkarıyor ancak yazılarını özlediğimizi hatırlatalım kendisine..Renkli kişiliği ile çok sevilen bir öğretmen, sıradışı yazıları ile de çok okunan bir yazar oldu daima Neyişçi…

GENÇLERLE GENÇLEŞTİK
Aramıza gençler de katıldı…Tolga Fahri Çakmak ilk yazısını gönderdiğinde ”bu genç yazılarıyla 3-4 ay içinde sektörde tanınacak ve yıldızı parlayacak” demiştim. Hiç yanılmam.. Öyle de oldu. Yazıları daima ses getirdi ve hedefini buldu. Şimdi ise Bartın Üniversitesi’nde Turizm alanında öğretim Üyesi…

GEZEN Mİ BİLİR, SEZEN Mİ¿
Yine gençlerden bir yazarımıza geliyor sıra.. Eğlenceli, farklı yorum ve üslubu ile ön plana çıkan, okunma rekorları kıran Sezen Seçgin… Sezen mi bilir, Gezen mi adlı blogun sahibi Sezen artık Türk Hava Kurumu Üniversitesi İzmir Havacılık MYO’da öğretim görevlisi…

VE TÜM YAZARLARIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜR
Bu saydıklarım öğretmen kökenli ya da öğretmen oldukları için yazı konusu olarak ele alındı. Öğretmen olmayan çok değerli yazarlarımızı da farklı özelliklerinden dolayı başka bir yazımda ele alacağım. Buradan kendilerine sonsuz sevgi, saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu arada… bendeniz öğretmen değilim ama her ortamda daima ilk olarak ”öğretmen misiniz” diye sorarlar bana nedense:))

 

2014-11-24
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL