Güncel

Türk aşçılar Lüksemburg’da madalyaları topladı

Türk aşçılar Lüksemburg’da madalyaları topladı

Türkiye Aşçılar Federasyonu TAFED Milli Takımı; Lüksemburg’da gerçekleştirilen Dünya Aşçılar Kupası’nda 22 madalya alarak rekor kırdı.. Türk mutfağını başarıyla temsil eden aşçılarımızı kutluyoruz..

Gastronomi dünyasının en prestijli ve en zor yarışmalarından biri olarak kabul edilen Lüksemburg Aşçılar Kupası’na Türk aşçılar damga vurdu. Dünya Aşçılar Birliği WACS’ın 4 yılda bir düzenlediği yarışmada bu yıl 70 ülkeden 2 bin 327 usta aşçı yarıştı. Türkiye Aşçılar Federasyonu TAFED Milli Takımı 7 aşçımızla yarışmalara katıldı.

Dünya çapında 70 ülkenin usta şefleriyle katıldığı Dünya Aşçılar Kupası’nda Türk aşçılarımızın yıldızı parladı. Federasyon Milli Takım Direktörü Öğretim Görevlisi Şef Emrah Köksal Sezgin ve Milli Takımdan Sorumlu Başkan Vekili Rahmi Yılmaz yönetimindeki Milli Takım 23 ayrı kategoride yarıştı. aşçılarımız toplam 22 madalya ve 1 diploma kazanarak ülkemize döndü. WACS’ın dünya çapında gerçekleştirdiği iki global yarışmada; Almanya’dan sonra Lüksemburg’da da altın madalya kazanan Şef Emrah Köksal Sezgin başarısıyla Türkiye’ye bir ilki yaşattı.

Dünya Aşçılar Kupası’nda Şef Emrah Köksal Sezgin 1 Altın, 1 Gümüş, 4 Bronz; Şef Duygu Tuğcu 1 Altın, 2 Gümüş, 3 Bronz; Şef Mümin Durutlu 1 Altın, 1 Gümüş; Şef Suat Ulaş 2 Gümüş; Şef Elif Sümer 3 Bronz; Şef Ozan Güngör 1 Bronz, 1 Diploma; Şef Elif Çıtak 2 Bronz madalya sahibi oldu.

 

2014-12-01
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL