Güncel

Akdeniz Üniversitesi’ne Erasmus Kalite Belgesi Ödülü…

Akdeniz Üniversitesi’ne Erasmus Kalite Belgesi Ödülü…

Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi, Avrupa Birliği Bakanlığı Yükseköğretim Koordinatörlüğü tarafından verilen Erasmus Kalite Ödülü’nü kutladı.

Akdeniz Üniversitesi Rektör Danışmanı ve Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Burhan Özkan, Erasmus Kalite Belgesi Ödülü’nün hummalı çalışmalar neticesinde alındığını söyleyerek şunları kaydetti:

“Uluslararası İlişkiler Ofisi olarak bu başarımızı hep birlikte kutlamak istedik. Takdir edileceği üzere başarılar kendiliğinden olmuyor. Ciddi bir emek ve zaman gerekiyor. Uluslararası İlişkiler Ofisimizde, geçmiş yıllara oranla gelen Erasmus öğrenci sayımız, yabancı dilde açılan ders sayımız ve Erasmus alanında düzenlediğimiz sosyal faaliyetlerimiz daha fazla ve sistemli bir şekilde yürütülmektedir. Bu çalışmalarımıza önümüzdeki akademik yıllarda da daha fazla ivme kazandırmayı hedefliyor ve üniversitemiz adına değişim programları kapsamında kaliteli değişim süreçleri gerçekleştirmek istiyoruz. 2012 yılındaki yeni yapılanmayla Ofisimiz, sadece değişim programlarını hayata geçirmek değil aynı zamanda bu sürece kalite kazandırmayı amaçladı.” dedi.

Kararlı ve verimli çalışmalar sonucunda Akdeniz Üniversitesi’nin en yüksek öğrenci hareketliliği sayısına 2013-2014 yılında ulaşıldığını söyleyen Prof. Dr. Özkan,“Bu sayıya ulaşmak elbette ki kendi açımızdan başarı ancak, bu süreçte değişim boyutunun kalitesini arttırmak üzerine birçok tespit, analiz ve yenilik yaptık. Erasmus öğrenci hareketliliğinin kalitesini arttırmak için süreçte yaşanan durumları iyi analiz etmek ve bu analiz sonuçlarını kullanarak çözüm önerileri üretmek önceliğimiz oldu. Bu bağlamda değişim programı kapsamındaki çalışmalarımız üniversitemize AB Bakanlığı tarafından E-kalite ödülünü kazandırdı. Erasmus+ kapsamında yenilikçi ve yaratıcı uygulamalarımızı hayata geçirmek için çalışmalarımıza devam etmekteyiz.”şeklinde konuştu.

Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Burhan Özkan, Erasmus sorumluları başta olmak üzere tüm ofis çalışanlarına başarılarından dolayı teşekkürlerini ifade etti. Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi ekibi, Erasmus Kalite Belgesi ile ödülünü kutlamak için pasta kesti. Erasmus Kalite Belgesi kutlaması Prof. Dr. Burhan Özkan tarafından 2015 yılında yeni başarılara imza atacaklarının altını çizmesiyle sona erdi.

 

2014-12-23
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL