Güncel

Antalya Valisi: Maden Ocakları denetimleri artacak

Antalya Valisi: Maden Ocakları denetimleri artacak

Antalya Valisi Muammer Türker, bölgedeki madencilik faaliyetlerinin turizm, tarım, çevre, kültürel ve tarihi değerlere zarar vermeden yürütülmesinin sağlanması gerektiğini söyledi.

Mahmut Deniz / Antalya
Fotoğraf: Rıza Erçin

Antalya Valisi Muammer Türker, Valilik toplantı salonunda Vali Yardımcısı Mehmet Yavuz ve ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşları yöneticilerinin katıldığı Maden Ocakları ve Çevre Toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda, madenciliğin ülke ekonomisi için önemli bir yeri olmakla birlikte tarım, turizm, çevre, kültürel ve tarihi varlıkların da hem ülkemiz, hem de Antalya için vazgeçilmez değerler olduğuna vurgu yapan Vali Türker, madencilik faaliyetlerinin diğer sektörlere zarar vermeden yürütülmesinin sağlanması gerektiğini söyledi.

Vali Türker, bunu gerçekleştirmek için maden işletmesinin hem ruhsatlandırılması aşamasında, hem de faaliyet ve faaliyet sonrası evrelerinde, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının mevzuatın kendilerine verdiği yetki ve görevlere ilave olarak Antalya’nın önceliklerinin de en üst düzeyde dikkate alınması talimatını verdi.

Bu amaçla Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YKOB) bünyesinde maden ocaklarının sistematik denetim ve kontrolünün yapılmasını sağlayacak mekanizma oluşturulacağını belirten Vali Türker, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzeyde katkı sağlamalarını istedi.

 

2015-02-07
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL