Güncel

Aktif Engellilerden Bedan Köyü’ne engelsiz köprüler

Aktif Engellilerden Bedan Köyü’ne engelsiz köprüler

Aktif Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, hiçbir konuda engel tanımıyor. Bedan Köyü İlkokulu öğrencilerinin sesini duyan dernek üyeleri;çocuklar ve yöre halkı ile buluştu.. Nilgün Atar

NİLGÜN ATAR- turizmhaberleri.com
Aktif Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Antalya Şubesi; bir yandan geniş yankı yaratan AB Projelerini başarıyla sonuçlandırırken, diğer yandan üyeleriyle birlikte sosyal sorumluluk kapsamında yardımlaşma faaliyetlerinde de yer alıyor.

2014 yılında ”Farkındalığa Yolculuk”, 2015 yılında ise ”Çocuklara Engel Yok” başlıklı AB Projeleri ile tüm dikkatleri engelli hayatın zorluklarına, sorunlarına ve çözümlerine çeken Aktif Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’ni bu kez Antalya’nın en doğusunda Bedan Köyü ilkokulu’nda görüyoruz.


Onlar hiçbir konuda engel tanımıyorlar.
Dernek üyeleri Antalya’nın Gündoğmuş ilçesine bağlı Bedan Köyü’nden gelen sesi duydular ve 39 öğrencinin ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçtiler. Birçok kurum ve gönüllülerin verdiği desteği zorlu bir yolculuk sonrasında Bedan Köyü’ne ulaştırdılar. Sosyal sorumluluk kapsamında önemli bir farkındalık çalışması gerçekleştirdiklerini belirten Dernek yetkilileri;”Küçük çocukların büyük yürekleri engelli dostlarını en sıcak duygularıyla karşıladılar.” dedi.

DERNEĞİN KARDEŞ KÖYÜ BEDAN….
Bedan Köyü muhtarı, öğretmen, veliler ve öğrenciler bu dostluğu her alanda sürdürecekleri kardeşlik işbirliği ile taçlandırdılar. Aktif Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin kardeş Köyü olan Bedan Köyü’nde Engelli bireyler üreten ve paylaşan insanlar olarak zihinlere yerleşti. Böylece Antalya’nın merkezinden Bedan’a engelsiz gönül köprüleri kuruldu.

Sosyal Medya’da Bedan Köyü ziyareti ile ilgili paylaşılan izlenimler ise engel tanımayan yardımlaşmanın güzelliğini anlatıyor: İşte Bedan Köyü İlkokulu ile büyük buluşma…

UMUDA YOLCULUK…BEDAN KÖYÜ İLKOKULU
Yaşamın anlamıdır paylaşmak ne varsa yürekte ve us’ta… paylaşmak en derinlerden ta yürekten, her şeye tüm engellere rağmen… Minicik gözlerde sıcacık bir bakış, minicik bedenlerdeki kocaman yüreklerde oluşan heyecan, sevinç ve güzele dair olan ne varsa; tıpkı dün Bedan Köyü İlkokulunda olduğu gibi.

Aktif Engelliler Derneği ’gitmesek de gelmesek de bir köy var uzakta’ ezberini bozdu ve Antalya’dan 5 saat sonunda torosların tepesinde, ulaşımı zor, şartları zor, sıkıntıları çok ama gözleri ışıl ışıl öğrencileri olan Bedan Köyü İlkokulu’na sözlerle değil engelli bedenlerindeki o engel tanımayan kocaman yürekleriyle ulaştılar. Çünkü inanmışlardı, çünkü umut etmişlerdi. Aktif Engelliler Derneği, mutluluğu paylaşmak için, farkındalık için sizi seviyoruz bizim için önemlisiniz’i hissettirmek için Bedan Köyü’ndeydi. Doğanın tüm güzelliğini gösterdiği, baharın ve kiraz ağaçlarının yaşamı kucakladığı Bedan Köyündeki bu buluşma; umuda, inanca, paylaşmaya dair olan her şeydi. Aslında yaşamdan bir kesitti; katkısız,temiz ve aslında en önemlisi engelsiz…”


 

2015-05-11
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL