Güncel

Ankara’da Çocuklar Obez Olmasın Etkinliği Başlıyor

Ankara’da Çocuklar Obez Olmasın Etkinliği Başlıyor

Çocuklarda obezitenin önlenmesi için Ankara’da düğmeye basıldı. Dr.Sinan İbiş öncülüğünde yürütülen proje kapsamında Ankara Üniversitesi’nde 27 Mayıs 2015 tarihinde geniş katılımlı bir konferans düzenleniyor.

turizmhaberleri.com/haber merkezi

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de obezite insan sağlığını olumsuz şekilde tehdit etmeye devam ediyor. Çocuk obezitesinin önlenmesine yönelik Flavius Kilo Merkezleri ve Dr.Sinan İbiş öncülüğünde, Ankara’da başlatılan geniş katılımlı çalışmalar bölgesel algının geliştirilmesi, farkındalığın artırılması açısından büyük önem taşıyor.

Çocukluk dönemi obezitesinin önlenmesinde ilköğretim öğretmenleri ile sağlık hizmeti sunucuları son derece önemli rollere sahip olduğunu belirten Uzm.Dr. Sinan İbiş;”bu meslek gruplarında çocukluk obezitesi konusunda ulusal algının ve bilgi seviyesinin geliştirilmesi için 2015 yılının ilk etkinliği planladık” dedi.

”Fazla Kiloları Taşımayın” etkinliği…
Uzman Dr.Sinan İbiş başkanlığında yürütülen “Fazla Kiloları Taşımayın” etkinliği 27 Mayıs 2015 tarihinde Ankara Tıp Fakültesi Cebeci Kampüsü Konferans salonunda 09.00 – 17.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

KONFERANS KATILIMINA YOĞUN İLGİ…
Ankara Üniversitesi, Ankara Tıp Fakültesi Hemşirelik İşleri Müdürlüğü, Flavius Kilo Yönetim Merkezleri, Medikal Turizm Derneği, Medikal Estetik Hekimleri Derneği, Kavaklıdere Sosyal Klüplerinin işbirlikleri; Samsung, Siyo İnşaat Gıda A.Ş. ve Flavius Şirketler Grubu’nun sponsorlukları ile düzenlenen etkinliğe katılım için yoğun ilgi gösterildiğini belirten Dr. Sinan İbiş, konferans detayları ile ilgili şu açıklamada bulundu:

”Bu konferanslarda çocuklarda obezitenin önlenmesi konusunda otoriteler sunumlar yapacaklar ve anlatımlarda bulunacaklar. Konferansa katılım 300 kişi ile sınırlı olup yüksek talep nedeniyle kayıtlara başvurular kapatılmış durumda. Konferansa Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği kapsamında 150 ilköğretim öğretmeni ile Ankara Tıp Fakültesi, Ankara Hastanesi, Ankara Numune Hastanesi başta olmak üzere birçok hastanenin hemşireleri, sağlık personellerinden oluşan 200 sağlık personeli kayıt yaptırdılar ve katılım sağlayacaklar.” dedi.

Obezite konferansında iki yarışma…
Çocukluk obezitesi algısının artırılması kapsamında; “Obezitenin önlenmesinde yenilikçi fikirler” adlı yarışmalar düzenleniyor. Yarışmada değerli bulunan fikirlerden ikisine ödülleri verilecek.

 

2015-05-24
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL