Güncel

Bartın Üniversitesi yeni turizm bölümü ile iddialı

Bartın Üniversitesi yeni turizm bölümü ile iddialı

Bartın Üniversitesi ilk kez açılacak olan Turizm ve Seyahat Hizmetleri Bölümüne öğrenci alımına başlıyor…

turizmhaberleri.com/ haber merkezi

Bartın Üniversitesi Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programı açılıyor. 2008 yılında kurulan Bartın Üniversitesi, hızla büyümeye ve Bartın’ı bir üniversite şehri yapma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Bu kapsamda 2015-2016 eğitim – öğretim yılı içerisinde Kurucaşile ilçesinde eğitime başlayacak ve bu sene ilk defa öğrenci alımı yapacak Turizm ve Seyahat Hizmetleri Bölümü Bartın ilinin turizm potansiyelini geliştirme ve turizm sektörüne kalifiye iş gücü yetiştirme noktasında önemli görev üstlenecek.

Uzman eğitim kadrosu ve 70 kişilik kontenjanı ile Bartın Üniversitesi Bartın Meslek Yüksekokulu – Turizm ve Seyahat Hizmetleri programı eğitime ve öğretime tam anlamı ile hazır.
Programın açıldığı Kurucaşile İlçesi, Bartın ilinin üç ilçesinden birini teşkil ederken ilçede Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümleri dışında, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Yat İşletme ve Yönetimi ile Gemi İnşaatı bölümleri olmak üzere üç farklı program daha eğitime devam etmektedir.


Osmanlı devletinden bu yana ahşap gemi yapımının Anadolu’daki en önemli merkezlerinden biri olan Kurucaşile; köklü geçmiş, sakin ve güvenli ortamı ile öğrencilere rahat bir eğitim ortamı sağlarken farklı bölümlerin ve disiplinlerin öğrencileri ve öğretim kadrosunun bulunması bölümler arası iletişimi ve etkileşimi de arttırıyor.

Ayrıca Turizm ve Seyahat Hizmetleri programını bitiren öğrencileri okul sonrası istihdam veya eğitimine devam etme hususunda da oldukça geniş bir yelpaze beklemekte. Mezunlar turizm seyahat acentelerinde, turizm bürolarında, turistik gemilerde, tur operatörlerinin yanında, hava, deniz, kara ve demiryolu ulaşım alanlarında faaliyet gösteren turistik seyahat işletmelerinde çalışma olanağı bulabilirken, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) aracılığı ile eğitimine 4 yıllık seviyeye çıkartmak isteyen öğrenciler, İşletme, İşletme Enformatiği, İşletme- Ekonomi, Lojistik Yönetimi, Seyahat İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği ve Turizm İşletmeciliği bölümlerine geçiş yapabilmektedir.

Geçiş yapılabilen bölümlerin ülke çapında neredeyse tüm üniversitelerde olan bölümler olması bir yandan bu bölümlere geçiş aşamasında DGS kontenjanının diğer bölümlere oranla yüksek olması sebebi ile daha kolay bir şekilde gerçekleşirken diğer yandan, öğrencilerin yaşadığı şehre yakın veya orada bulunan bir üniversiteye geçmeleri ihtimalini de son derece kolaylaştırmaktadır.

KURUCAŞİLE’DEN GÖRÜNTÜLER:

 

2015-07-07
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL