Güncel

Mersinli yatırımcıdan yerel yönetimlere eleştiri var

Mersinli yatırımcıdan yerel yönetimlere eleştiri var

TPD Şirketler Grubu YK Başkanı A. Aziz Ayyıldız, “Yerel yönetimlerden Mersin’i rahatlatacak, Mersinli yatırımcının önünü açacak adımlar bekliyoruz.” sözleriyle işbirliği çağrısı yaptı.

Mersin’de inşaat sektöründe yaptığı yatırımlarla öne çıkan TPD Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı A. Aziz Ayyıldız, Mersin ekonomisi ve yerel yönetimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Mersin’in cazibe merkezi olan, marka bir şehir haline getirilmesi için en büyük görevin yerel yönetimlere düştüğünü belirten Ayyıldız, “Yerel yönetimlerden Mersin’i rahatlatacak, Mersinli yatırımcının önünü açacak adımlar bekliyoruz. Mersin’in tartışmalarla, kavgalarla kaybedecek zamanı yok” dedi.

Mersin’in son 13 yılda merkezi hükümetin yatırım ve proje desteklerinden faydalandığına dikkat çeken Ayyıldız, “13 yıl boyunca hükümetler Mersin’in sanayide, tarımda, turizmde, sağlıkta gelişmesi için yatırım ve projeler gerçekleştirdi ancak yerel yönetimler bu sürece yeterli desteği veremedi” dedi.

Mersin’in marka bir şehir haline getirilmesi için en büyük görevin yerel yönetimlere düştüğünü Ayyıldız şu açıklamada buundu:

“Mersin’in her alanda büyük bir potansiyeli var ama bu potansiyelleri ne yazık ki değerlendiremiyoruz. Çok aktif ve güçlü bir sermaye birikimimiz var, yatırımcılarımız projelerini hayata geçirmek için bekliyor, genç ve nitelikli işgücü piyasasına sahibiz ama yerel yönetimlerin son 16 yılda sergiledikleri düşük performans birçok alanda yatırımcıyı engelliyor. Konuttan sanayi tesisine, turizmden spora birçok alanda yatırımcılar arsa bulamıyor, belediyelerden gerekli desteği göremiyor. Yerel yönetimlerden Mersin’i rahatlatacak, Mersinli yatırımcının önünü açacak adımlar bekliyoruz. Mersin’in tartışmalarla, kavgalarla kaybedecek zamanı yok. Mersin’i, 2023 büyük Türkiye idealinin bir parçası yapmak için çalışmaya ihtiyacımız var. Biz yatırımcılar olarak bu konuda her türlü görev ve sorumluluğa hazırız. Aynı şeyi yerel yönetimlerden de bekliyoruz” diye konuştu.

turizmhaberleri.com olarak, Yerel Yönetimlerin bu ciddi açıklamalara vereceği yanıtı açıklayacağız..

 

2015-07-08
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL