Güncel

Bayramda Vizesiz Karadağ turlarına yoğun ilgi

Bayramda Vizesiz Karadağ turlarına yoğun ilgi

bavul.com’un Türkiye Genel Müdürü Mazhar Özsoy, Hırvatistan’ın vize uygulamasına geçmesiyle birlikte Türklerin bayramda vizesiz Karadağ turuna ilgi gösterdiğini söyledi.

Türk kültürüne yakınlığı ve Türk vatandaşlarına vize uygulamaması nedeniyle en çok tercih edilen rotalardan Karadağ, bu bayramda da Türkiye’den yüksek oranda tatilci ağırlayacak.

Online seyahat asistanı bavul.com’un Türkiye Genel Müdürü Mazhar Özsoy, Hırvatistan’ın vize uygulamasına geçmesiyle birlikte Türkiye’den deniz tatili için artık Karadağ’ın tercih edildiğini belirterek, bayramda Karadağ turuna ilginin yoğun olduğunu belirtti.

Anayasasında “demokratik, refah ve çevreci bir ülke” olarak tanımlanan Adriyatik’in 620 bin nüfusluk ülkesi Karadağ, Türk tatilcilerin yeni gözde ülkesi oldu. Başkent Podgorica’ya başta THY olmak üzere bir çok havayolunun doğrudan uçuşuyla yaz-kış turizm hareketliliğinin yaşandığı Karadağ için rezervasyonların devam ettiğini kaydeden bavul.com’un Türkiye Genel Müdürü Mazhar Özsoy, Karadağ’ın tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden birinin Türkler’den vize istenmemesi olduğunu belirtti.

Özsoy; “Karadağ’a ilgi artı. Çünkü vize ile uğraşmak vakit kaybetmek istemeyenler, doğal güzellikleri olan, hem deniz tatili hem de kültür turu için Karadağ’ı tercih ediyor. Son zamanlarda Karadağ turlarına daha fazla rezervasyon almaya başladık. Karadağ ucuz ve güvenli, ayrıca Türk kültürüne yakınlığı ve yemekleriyle de beğeniliyor.”

Karadağ Hollywood yıldızlarının da tatil ülkesi

Dağ anlamına gelen monte, kara anlamına gelen negro kelimelerinin birleşmesiyle Montenegro, ya da Türkçe adıyla Karadağ, Adriyatik’in incilerinden sayılıyor. 2500 yıllık geçmişi ile en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Budva, aynı zamanda Karadağ’ın dünyanın birçok yerinden turist çeken gözde tatil merkezlerinden biri. Karadağ’ı ziyaret eden turistlerin mutlaka geldiği Budva’da bulunan Sveti Stefan Adası ise yıllarca Hollywood yıldızlarının tatil yaptığı ve ünü tüm dünyaya yayılmış sessiz, sakin bir ada… Başta Liz Taylor, Kirk Douglas, Sylvester Stallone olmak üzere İngiltere Kralicesi II. Elizabeth’in de tatil için tercih ettiği Sveti Stefen adası deniz ve kumsalıyla tanınıyor.

Başkent Podgorica, Budva, Kotor ve ortacağ tarzı bir çok binayı barındıran eski kraliyet başkenti Cetinje en çok ilgi gören şehirleri.

“Avrupa’nın Mücevheri” olarak anılan Tara Nehri ise Karadağ’ın eşsiz doğa güzelliğini gösteren 82 km uzunluğu ile Colorado Nehri’nden sonra Dünya’daki en uzun Kanyon olarak tanınıyor. Tara nehri ve kanyonunda jeep safari ve rafting sporları ise ziyaretçilerin en çok tercih ettiği su sporları olarak öne çıkıyor.

Karadağ’ın kuzeyinde yer alan doğal kuş cenneti Durmitor Milli Parkı, Skador Gölü ve Milli Parkı, Ostrog manastırı, başta Vlaska kilisesi olmak üzere kiliseleri,,Etnoğrafya ve Devlet müzeleri de ziyaretçilerin mutlaka gördüğü yerler. Sanayii tesisinin olmadığı Karadağ da doğal güzellikler, temiz çevre ve her zaman rahatlıkla içilebilen lezzetli suları, Karadağ’ı diğer ülkelerden ayırıyor.

 

2015-07-10
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL