Güncel

Turizm emekçilerine 250 lira taksitle ev imkanı..

Turizm emekçilerine 250 lira taksitle ev imkanı..

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, düşük gelirli turizm çalışanlarını ev sahibi yapacak toplu konut projesinin 2016 yılında start alacağını açıkladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile yaptığı çalışma toplantısında; düşük gelirli turizm çalışanlarını kira öder gibi ev sahibi yapacak toplu konut projesinin 2016 yılının ilk 6 ayı içerisinde başlayacağı açıklandı. TOKİ Başkanı Turan, 250-400 lira taksitle olacak bedelleri turizm emekçilerinin evlerine taşındıktan sonra ödeyeceklerini kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleşen toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, belediye bürokratları, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ve ekibi katıldı. Yaklaşık 2 saat süren toplantının ardından bir açıklama yapan Başkan Menderes Türel, “Arama konferansı diyebileceğimiz bir çalışmayı gerçekleştirdik. Birlikte yapacağımız çok önemli projeleri masaya yatırdık. Çok verimli bir toplantı oldu. Bu toplantının neticesinde daha önce kamuoyunda paylaştığımız alt gelir gurubu turizm çalışanlarına konut projesini artık başlatma aşamasına geldik” dedi.

5 BİN KONUT YAPILACAK

Projenin öncelikli olarak tespit edilen alanlarda ilk etapta 5 bin konut olarak başlatılması konusunda mutabakata vardıklarını anlatan Türel şu bilgileri verdi: “Arazi çalışmalarının sonuçlandırılması en erken 5-6 ayı bulabilir. Tabi biz bu arada zaman kaybetmeyeceğiz, proje çalışmalarını tamamlayacağız. Arazi sorunlarının çözülmesi, proje çalışmalarının da tamamlanmasıyla TOKİ Başkanlığımızla birlikte 2016 senesinin ilk 6 ayında kazmayı vurmak suretiyle turizm çalışanları için konut üretmeye başlayacağız. Sadece konut değil, mahalle kültürünü yaşatan şehirleri TOKİ’yle hayata geçireceğiz.”

250 LİRA TAKSİTLE EV

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan da şu açıklamayı yaptı: “ İlk etapta 5 bin konutluk birkaç arazi üretme noktasında çalışma yaptık. Ürettiğimiz konutları turizm sektöründeki alt gelir grubu emekçilere vereceğiz. Proje üst gelir grubunu kapsamıyor. Alt gelir grubu turizm çalışanları kira öder gibi ev sahibi yapacağız. 250 ile 400 lira arası bir taksitle, hem de bu bedeli evlerine taşındıktan sonra ödemek kaydıyla ev sahibi yapacağız. Yöresel mimari yöresel taşların kullanıldığı bir semt olma özelliği taşıyan projeler üzerinde çalışıyoruz”dedi.

 

2015-08-10
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL