Güncel

Appollonium Villalarından şikayet var…!

Appollonium Villalarından şikayet var…!

İnşaat Mühendisi Dursun Yıldız; 15 Ağustos 2015 tarihinde giriş yaptığı Appollonium Clup La Costa Beach Resort Milas tesisleri ile mahkemelik oldu. Okurumuz Yıldız şikayetini gazetemize aktardı.

Nilgün ATAR- turizmhaberleri.com

15 Ağustos 2015 tarihinde giriş yaptığı Appollonium Clup La Costa Beach Resort Milas tesislerinden 17 Ağustos 2015 tarihinde jandarma gözetiminde ayrılmak zorunda kalan İnşaat Mühendisi ve Su Politikaları Uzmanı Dursun Yıldız; gazetemize gönderdiği şikayetinde, resepsiyon çalışanı tarafından hakarete uğradığını, kalmadığı 45 günlük süre bedelinin kredi kartından alınacağının belirtilmesi üzerine bunun hukuken mümkün olmayacağını kendilerine söylediklerini ancak güvenlik görevlilerinin çağrıldığını ve tesisi terketmek zorunda kaldıklarını ifade ediyor
www .apollonium-club-la-costa-spa-beach-resort

YETKİLİ İLE GÖRÜŞMEK İSTEDİK
Ülkemizde Su Politikaları alanından önemli çalışmalar yapan ve bu konuda pek çok kitabı, makalesi, projesi bulunan Dursun Yıldız ile yaptığımız telefon görüşmesinin ardından Appollonium Clup La Costa Beach Resort Milas tesislerini arayarak yaşanan olaylar hakkında bilgi almak istedik

Telefona çıkan kişiye yetkili ile görüşmek istediğimizi belirtiğimizde oldukça sinirli bir ifadeyle yetkili ile görüşmemizin mümkün olmadığını, kendisinin yetkili olduğunu, konuyu kendisine aktarmamız gerektiğini söyledi. Gazetemize ulaşan bir müşteri şikayetini araştırdığımızı ve yetkili ile görüşme isteğimizi yinelediğimizde ise karşı tarafın başlangıçtan itibaren yükselen ses tonu ve gergin konuşması telefonun suratımıza kapanmasıyla sonlandı.

İlk 5 dakikada yaşanan diyalog şikayetçi olan okurumuz Dursun Yıldız’ın yaşadıklarının bir özetiydi sanki ve iletişim biçimi anlatılanlarla birebir örtüşüyordu. Tesiste tam yetkiliye ulaşamama gibi bir sorun olması tüm sorunların başlangıcıydı sanki.

Okurumuz Dursun Yıldız’ın gazetemize gönderdiği şikayetinin tamamı şöyle:

Yanımdaki bir grup arkadaşımla Apollonium Club La Costa Spa & Beach Resort Milas tesisine giriş yaptığımız 15 Ağustos 2015 tarihinden itibaren 17 Ağustos 2015 tarihine kadar haklarımızı aradığımız için Resepsiyon görevlisi , Tesis Müdürü ve tesisin güvenlik personeli dahil birçok sorumlu kişiden hakaretamiz davranışlar, savcılığa intikal eden iftiralar ve yalan beyanlarla suçlamalar görerek 17 08 2015 tarihinde Jandarma gözetiminde otelden ayrılmaya mecbur bırakıldık.

Tesiste kalağımız süre konusunda Resepsiyona bilgi verirken ilk etapta 5 Eylüle kadar kalacağımızı belirterek daha önce rezervasyon yaptığım süreyi çok acil bir yurtdışı programı nedeniyle kesebileceğimi ifade ettim. Bu talebimiz Resepsiyon personeli tarafından büyük bir infialle karşılandı. Bu personel ben 45 günlük ücreti 1 gün dahi kalsanız keserim dedi. Ben de bunun hukuksuz bir işlem olacağımı belirttiğimde ve hakkımı mahkeme kanalıyla arayacağımı söylediğimde istediğiniz yerde arayabilirsiniz diyerek rest çekti.

Depozito yatırmamıza rağmen otele girişte kredi kartı numaramızın alınmasının zorunlu olduğu belirtilerek alınan kredi kartımızdan haksız bir şekilde çekim yapılacağı söyleyerek paramızı gasp etmeye çalıştı. Bu süre içinde sesimi yükselttiğim iddiasıyla bizi etkisiz halde tutmak ve paramıza el koymak için de resepsiyona güvenlik görevlisini çağırdı.

Özet olarak bu tesiste paramızı korumamız ve müşteri olmaktan doğan haklarımızı savunmamız engellendi. Talebimizi söyleyip anlayış beklerken Resepsiyondaki personel D Ç. tarafından provoke edildik, paramıza el koyulmasıyla tehdit edildik, çağrılan güvenlik görevlisi ile de enterne edildik. Sonrasında otelden ayrılmaya mecbur edildik. Maddi ve Manevi olarak mağdur edildik . Konuyu bilgilerinize sunarız
Dursun YILDIZ

DENETİM MEKANİZMASI VE YASAL MEVZUAT ŞART…
Okurumuz Dursun Yıldız’ın TÜKETİCİ şikayeti villada turizm-günlük kiralık evde turizm konusundaki sorunları yeniden gündeme taşıyor.

Günlük kiralık evler ve villa turizmine ciddi bir denetim mekanizması gerekiyor.TÜRSAB ve TÜROFED, ilgili bakanlıkların bu alanda ortak çalışmalar yapması şart. 2006 yılından beri gündeme taşıdığımız Ev turizminin bugünkü potansiyeli dikkate alındığında yasa çalışmalarının çok geç kaldığını söyleyebiliriz. Okurumuz Dursun Yıldız ve arkadaşlarının jandarma gözetiminde tesisten ayrılması ile noktalanan şikayetin hukuki süreci Milas Cumhuriyet Savcılığı’na müracat edilmesi ile devam ediyor.
Konu ile ilgili gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

DURSUN YILDIZ KİMDİR¿
İnşaat Mühendisi ve Su Politikaları Uzmanı

1958 yılında Samsun’da doğan Dursun YILDIZ ,İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra DSİ Genel Müdürlüğünde çalışmaya başladı Bu dönemde Hollanda ve ABD de lisansüstü mesleki teknik eğitim ve uygulama programlarına katıldı. ATAUM’da “AB Temel Eğitimi ve “Uluslararası İlişkiler Uzmanlık “Programlarını izledi.

Hacettepe Üniversitesi Hidropolitik ve Stratejik Araştırma Merkezinde Su Politikaları alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.DSİ’ de Teknik Araştırma ve İçmesuyu Dairesi Başkanlıkların da Şube Müdürlüğü ve Daire Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bu dönem içinde Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi ve Hacettepe Üniversitesi Hidropolitik ve Stratejik Araştırma Merkezinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders verdi. 2007 yılında DSİ’den emekliye ayrıldı

Dursun YILDIZ Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’nın (UMAG Araştırmacı Gazetecilik Eğitim Programında Su ve Enerji Politikaları alanında 6 yıldır su ve enerji politikaları konusunda konferanslar vermektedir.

TMMOB ve İnşaat Mühendisleri Odasında ve TMMOB’de çeşitli dönemlerde yönetim kurulu üyeliği ve ikinci başkanlık görevlerinde de bulunan Dursun YILDIZ ‘ın mesleki, teknik, teknopolitik ve hidropolitik alanlarında yurtiçi ve yurtdışında yayınlanmış çok sayıda teknik rapor, bildiri ve makaleleri ve 13 adet kitabı vardır.

Dursun YILDIZ Türkiye Ziraatçiler Derneği tarafından Su Politikaları konusundaki araştırmaları nedeniyle “2008 yılı Başarı Ödülü’ne” layık görülmüştür.

Halen Topraksuenerji çalışma gurubu üyesi ve TEMA Bilim Kurulu Üyesi, Sulama Kooperatifleri Merkez Birliği Danışmanı,Sulama Birliği Derneği Danışmanı , Hidropolitik Akademisi Başkanı ve Su Politikaları Derneği Başkanı olan Dursun YILDIZ halen kendi Mühendislik ve Müşavirlik firmasını da yürütmektedir.

 

2015-08-24
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL