Güncel

Belediyelerin Projeleri Shining Star Awards’da…

Belediyelerin Projeleri Shining Star Awards’da…

3-5 Aralık 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan ATRAX Fuarı’nda Belediyelerin parlayan projeleri “Shining Star Awards 2015’de ödüllendirilecek. İşte Atrax Fuarı detayları…

Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Sektörünü buluşturan ATRAX, 3-5 Aralık 2015 tarihlerinde İstanbul Expo Center’da gerçekleştirilecek.

Eğlence-Aktivite, Park-Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX kapsamında; Türkiye eğlence ve rekreasyon sektörünün enlerini belirleyen ilk ve tek yarışması “Shining Star Awards 2015 – Eğlence Ödülleri” düzenleniyor. Yarışmada Başarılı park, bahçe ve rekreasyon alanları konusunda her geçen gün farklı projelere imza atan belediyeler için “En Başarılı Belediye Parkı” kategorisi ve kültürel miraslarımızı gelecek kuşaklara aktarmakta en etkili kuruluşlardan; müzelere yönelik de “En Başarılı Müze ve Ören Yeri” kategorisi yer alıyor.

Ayrıca “En Başarılı Festival” başlığı altında il, ilçe ve Belediyelerin bölgesel çalışmalarına göre de ilgili kurumlar Shining Star Awards 2015”e başvuruda bulunabilecekler. ATRAX Fuarı kapsamında düzenlenecek yarışma için kurumlar www.eglenceodulleri.com adresinden başvurularını online gerçekleştirebilecekler.

Bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan ödül töreninde, 2014 yılında; En Başarılı Belediye Parkı Kategorisinde çok güçlü adaylar içerisinde en fazla öne çıkan 2 aday olan 100.yıl Atatürk Kültür Parkı – Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Harikalar Sahili – Kocaeli Derince Belediyesi’ne ödülleri verildi. En Başarılı Müze ve Ören Yeri Kategorisinde de Mardin Müzesi’ne ve En Başarılı Festival Kategorisinde İzmir Uluslararası Kukla Günlerine ödülleri taktim edildi.

En Başarılı Belediye kategorisinde; en az 3 aydır aktif faaliyette olan park ve bahçelerinde çocuk eğlence alanları, spor aletleri, bilim – kültür parkları, rekreasyon alanları, özel aktivite ve dinlenme alanları bulunduran belediyeler başvurabilecekler.

En Başarılı Müze ve Ören Yeri kategorisinde en az 3 aydır aktif faaliyette olan devlet kurumu ya da özel müze ve ören yerleri başvuruda bulunabilir.

En Başarılı Festival kategorisinde ise; en az 2 yıldır kamu kurumları ve ya özel kuruluşlar tarafından organize edilen festivaller adına başvuru yapılabilir. Değerlendirme Kriterleri • Etkinlik Zenginliği • Kültürel ve Tarihi Değerleri Koruma Başarısı• Eğitime Katkısı • Sürdürülebilirlik • Ziyaretçi İlgisi • Temizlik Koşulları• Güvenlik Önlemleri • Konaklama İmkânları• Ulaşım İmkanları • Yiyecek-İçecek Alanlarının Yeterliliği • Festival Alanının Düzeni • Tanıtım Faaliyetleri • Atmosfer şeklinde belirlenmiştir.

13 kategoride düzenlenen eğlence sektörünün ödüllendirildiği ilk ve tek yarışma “Shining Star Awards 2015 Eğlence Ödülleri” 4 Aralık 2015 Cuma günü sahiplerini bulacak.

Fuar kapsamında ayrıca ATRAKSİYON VE REKREASYON ENDÜSTRİSİ DEV BİR SEKTÖRE DÖNÜŞÜYOR başlığı altında da bir panel düzenlenecek. Panel çerçevesinde Eğlence ve Rekreasyon alanlarının önemi, sektörün şu anki durum analizi, geleceği, beklenti ve ihtiyaçları, dünya standartlarına ulaşması için yapılması gerekenler konunun uzmanları tarafından değerlendirilecek.

 

2015-09-10
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL